X


Akropolis Coin Nedir?

AKRO Coin, Akropolis platformunda çeşitli ödemeler ve ödüllendirilmelerde kullanılan token’dır. 
13:51
4 Kasım 2020

Akropolis Coin, Akropolis platformunun yerel token’ıdır ve bir fayda token’ı olarak hizmet vermektedir. Bir proje olarak Akropolis’in misyonu, insanlara güvenli bir şekilde ve bir coğrafyaya, merkezi bir karşı tarafa veya birden çok aracının finansal uygulamalarının kurbanı olmadan geleceği güvenli bir şekilde biriktirme, büyütme ve tedarik etme araçları sağlamaktır.

AKRO Coin Nedir?

AKRO Coin, Akropolis platformunda çeşitli ödemeler ve ödüllendirilmelerde kullanılan bir kripto para birimidir.

Akropolis, özelleştirilebilir kullanıcı teşvikleri, otomatik likidite sağlanması ve programlı likidite ve hazine yönetimi ile kâr amaçlı DAO’lar oluşturmak için hafif ve modüler çerçeve olan AkropolisOS’u inşa etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

AkropolisOS, karmaşık dApp’ler ve protokoller (tasarruflar, emekli aylıkları, krediler, yatırımlar) oluşturmak için bir Solidity çerçevesi olarak tanımlanıyor. AkropolisOS, dağıtık dijital finans kuruluşlarını oluşturmak ve yönetmek için bir çerçeve olarak da nitelendirliyor. Özelleştirilebilir kullanıcı teşvikleri, bağlanma eğrisi mekanizması ile sağlanan otomatik likidite tedariki ve programlı likidite ve hazine yönetimi ile dağıtılmış sermaye havuzlarını kurmak ve toplu olarak yönetmek için herkes AkropolisOS’u kullanabilir. OpenZeppelin tabanlı yükseltilebilir bir modüler çerçeve olarak tasarlanan AkropolisOS, tutarlılık ve güvenlik kaybı olmaksızın lego benzeri ölçeklenebilirlik sağlıyor.

İlk ürün olan Sparta, yetersiz teminatlı kredilerin alınmasına ve farklı DeFi protokollerinden maksimum kullanılabilir APR elde etmek için pasif olarak getiri üretmeye izin veriuor. Tüm fonlar havuzda toplanıyor ve iç ekonomi, kullanıcılara ek teşvikler sağlayan bir bağlanma eğrisine dayanıyor.

Platformun geliştirmekte olduğu bir başka ürün ise Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) otomatik dolar-maliyet ortalamasının uygulanmasına ve farklı yield farming (likidite madenciliği) olasılıklarına katılmaya izin veren bir havuz olan Delphi’dir.

Delphi, kullanıcıların sentetik tasarruflardan, entegre protokollerden/havuzlardan çiftlik token’larından kazanç elde etmelerine ve aktif bir hepsi bir arada yaklaşımı veya pasif bir dolar maliyet ortalama stratejisi kullanarak değişken varlıklara yatırım yapmalarına olanak tanıyor.

AKRO coin ile ilgili daha net bilgilere sahip olmak için güncel fiyatlara da bakmakta fayda var.

Yazının yayına hazırlandığı sırada Akropolis (AKRO) dolar karşısında 0,0083 USD ile ve Bitcoin karşısında 0,00000061 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre 16.644.638 dolarlık piyasa değeri ile işlem hacmi bakımından 361. sırada yer alan Akropolis Token 24 saatlik işlem hacminin de 5.812.152 dolar olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak AKRO coin’in 20 Ocak 2020 tarihinde 0,0005 dolar ile dip seviyeyi gördüğünü ve 26 Temmuz 2019 tarihinde 0,0500 dolar ile rekor seviyeye ulaştığını belirtmekte de fayda var. Ayrıca şu anda dolaşımda 1.995.847.438 adet Akropolis Token token bulunuyor ve toplamda  bu rakamın 4.000.000.000 Akropolis’e (AKR) ulaşması bekleniyor.

Akropolis Coin Yorum

Akropolis Coin yorumlarına bakıldığında yatırımcıların AKRO coin ile ilgili her ne kadar pozitif yaklaşımları olsa da genel itibari ile temkinli yaklaşıklarım benimsendiği görülüyor. İnsanlar token’ın arkasındaki platforma çok güvenseler de mevcut kripto para piyasası durumu sebebiyle yatırım yapma konusunda güvenilir adımlar atmayı tercih ediyor gibi görünüyor.

Bunun yanında AKRO coin grafikleri incelendiğinde zaman zaman yatırımcıların Akropolis’i (AKRO) tercih ettiklerini de görüyoruz.

AKRO Coin Nereden Alınır?

Akropolis (AKRO), işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance ile hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar