reklamı kapat

Agrello, Qtum’un “İşletmeler İçin Blockchain” Platformu Üzerine Kurulacak AI Destekli Akıllı Sözleşme Arayüzünü Duyurdu

10:08
24 Nisan 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

SHANGHAI 20 Nisan 2017

İş amaçlı akıllı sözleşme çözümleri geliştiren Agrello -Estonyalı blockchain girişim şirketi- AI (artificial intelligence/yapay zeka) destekli Qtum blockchain’in akıllı sözleşme arayüzünü altyapısı olarak seçtiğini duyurdu.

Agrello, kodlama becerisine sahip olmayan kullanıcıların yasal olarak bağlayıcı olan akıllı anlaşmaları kolaylıkla oluşturma, yönetme ve otomatikleştirme imkânı tanıyan, sezgisel AI destekli bir arayüz üzerine çalışıyor; bu akıllı sözleşmeler hem blockchain’de akıllı sözleşmeler olarak saklanacak hem de yasal olarak geçerliliği olacak.

Agrello’ya göre son zamanlara kadar akıllı sözleşme teknolojisinin karışık ve karmaşık doğası nedeniyle tercih edilmeyen ve imkansız kabul edilen uygulamalara çözümler getirilecek. Bireylerin ve şirketlerin akıllı sözleşmeleri standart kağıt sözleşmelerinin yerine kullanması ve geliştirilmesine olanak sağlayacak.

Agrello’nun Qtum teknolojisini temel alma kararı dün Qtum etkinliğinde Şanghay’da açıklandı.

Agrello’nun AI akıllı sözleşme ara birimi Qtum’un Akıllı Sözleşme Yaşam Döngüsü Yönetimi çözümü ile tamamen uyum sağlamaktadır. Qtum’un Whitepaper’ında da detaylandırıldığı gibi amaç: geleneksel anlaşmalardan akıllı sözleşme kodunu elde etmek ve onları gerçek zamanlı olarak yönetmek için sezgisel bir iş akışı önermektedir.

Qtum projesi, yakın zamanda endüstrinin en büyük simge satışlarından birine 15,6 milyon ABD dolarlık değer ile imza atmıştır. Proje 2017 üçüncü çeyreğinde kamu kullanımına yönelik platformunu açmayı hedefliyor. Agrello Proje Lideri ve kurucularından Hando Rand şunları dile getiriyor:

“Bir yıla aşkın bir süredir ihtiyaçlarımıza uygun bir blockchain platformu bulmak için arayıştaydık. Qtum, mobil uyumlu ve ölçeklenebilir akıllı bir sözleşme çözümü oluşturmamıza izin veriyor ve bu nedenle bizim tercih ettiğimiz teknolojidir. “

Agrello hakkında

Agrello (https://www.agrello.org/), işletmeler için akıllı sözleşme çözümleri geliştiren Estonyalı blockchain girişim şirketidir.

Medya İletişim: [email protected]

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.