ABD’li Senatör Bitcoin İçin Yorumunu Yaptı: Durmayacak!

Son dönemde zor zamanlar geçiren Bitcoin'de ülke yetkilileri de zaman zaman açıklamalarda bulunuyor. ABD'li senatör bu konuda görüş belirtti.
13:25
29 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin, kriptonun ABD finans sektörüne ve genel olarak ekonomisine iyi şeyler getirme potansiyeline inanan bu Amerikalı senatör tarafından destekleniyor. Senatör Cynthia Lummis, ABD kongresinde kripto sektörünün en önde gelen destekçilerinden birisi olabilir olabilir. Kripto para sektörüne verdiği güçlü destek onu meslektaşlarından ayırıyor.

Çarşamba günü araştırmacı gazeteci Natalie Brunell ile kripto paralar üzerine yaptığı bir röportaj sırasında Lummis, Brunell’in birçok kişinin hala kriptonun nasıl çalıştığını ve aslında insanların hayatlarını değiştirmede nasıl “güçlü bir araç” olduğunu anlamadığını belirtmesi üzerine, sözlerini sakınmadı ve Bitcoin’in durdurulamayacağını söyledi.

Senatör şu sözleri söyledi:

Durdurulamamasını seviyorum, özellikle de ulusal borcumuzdan endişe duyduğum için, enflasyondan endişe duyuyorum. Enflasyonist olan şeyleri görüyoruz. Bitcoin’in varlığını bilmek aslında rahatlatıcı.

Bitcoin: Enflasyona Karşı Cazip Bir Araç

Lummis 2021’de, ABD para biriminden veya küresel ekonomiden bağımsız olarak değerini koruyabilen bir varlık olan Bitcoin’in enflasyondan korunma konseptinin cazip olduğunu belirtti. Wyoming’in Cumhuriyetçi senatörü, kripto para birimi ve gizlilik hakları gibi konularda etkileyici bir özgeçmişe sahip ve ayrıca büyük miktarda BTC’ye sahip.

Senatör, sektörün benimsenmesi için lobi yapan en önde gelen Bitcoin savunucularından biri olmuş durumda. Lummis, ABD hükümetinin bazı teknolojik gelişmelerin, diğer girişimlerin yanı sıra yapay zeka ve biyoteknoloji ile eşit düzeyde büyüyen bir atılım olarak ele almasını gerektiren bir yasa tasarısı sundu.

Lummis ve Diğer Senatörler Bir Arada

Senatör şu açıklamayı yaptı:

İnsanlar Bitcoin hakkında daha fazla şey öğrendikçe ve çevrimiçi bir varlığa aşina oldukça, onu arkalarında görmeye başlayacaklar. Uzun vadeli tasarrufları ve uzun vadeli gelecekleri için ona sahip olacaklar.

Lummis, Financial Innovation Caucus’un kurucularından Arizona Senatörü Kyrsten Sinema (D) ve diğer milletvekilleriyle önerilen bir tedbir üzerinde işbirliği yapıyor. Planın bazı bölümlerini ABD kongresine önerdiğinde 2023 yılına kadar diğer yasa koyucuları da yanına çekmeyi umuyor.

Lummis Bitcoin’i ilk olarak 2013 yılında yaklaşık 320 dolara satın aldığını açıkladı. Değeri, 2021 yılın sonlarında 70.000 dolara yaklaşan Bitcoin’lerini hiç satmadığını belirtti. O zamandan bu yana, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e bakış açısını değiştirmediğini de vurguladı.

Senatörün En Önemli Önceliği: Kripto Eğitimi

Kamuya açık belgelere göre, Lummis 100.000 ila 350.000 dolar arasında BTC’ye sahip ve yakın zamanda daha fazlasını elde etmek istediğini de vurgulamıştı.

Bu arada senatör, şu anda en önemli kripto önceliğinin eğitim olduğunu açıkladı. Net bir yasal çerçeve sunan mevzuata ihtiyaç duyulsa da, en büyük engel kanun yapıcıları Bitcoin ve varlık sınıfı ile altında yatan teknolojinin mevcut finansal sistemi dönüştürmeye nasıl yardımcı olabileceği konusunda eğitmek olabileceği yönünde görüş belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar