X

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 4 Bitcoin ETF’inin Karar Tarihini Erteledi

ABD SEC, Bitcoin ETF kararını bir kez daha uzattı.
15:40
1 Ekim 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 19b-4 başvuruları kararı için ek süre gereksinimini öne sürerek dört Bitcoin ETF başvurusunun karar tarihini 45 gün uzattı. Dört Bitcoin ETF’i; Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonu, WisdomTree Bitcoin Trust ve Kryptoin Bitcoin ETF‘ini kapsıyor.

Erteleme Kararı

ABD SEC; dört Bitcoin ETF’inin kararı 45 gün daha erteledi. Karar Global X Bitcoin Trust için 21 Kasım’a, Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonu için 8 Aralık’a, WisdomTree Bitcoin Trust için 11 Aralık’a ve Kryptoin Bitcoin ETF’i için 24 Aralık tarihine ertelendi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

SEC, erteleme kararının ardından şunları kaydetti:

Komisyon, önerilen kural değişikliği ve herhangi bir görüşü dikkate almak adına yeterli zamana sahip olmak için sürenin uzatılmasını uygun bulmuştur.

Eylül ayının ortalarında Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım şirketi Invesco, Invesco Galaxy adlı bir Bitcoin ETF’i başvurusu için Galaxy Digital Funds ile güçlerini birleştirmişti. Şu anda onay bekleyen ETF başvuruları, potansiyel müşterilerin tüm özel anahtarlarının çok sayıda teknolojik ve fiziksel caydırıcı tarafından titizlikle kuracağına dair güvence sağlayarak ulusal ABD borsalarında listelenme potansiyeline sahiptir.

Bitcoin ETF’leri Onay Aldığında Neler Olabilir?

SEC tarafından ilk Bitcoin ETF‘nin onaylanması, geleneksel yatırımcıların piyasaya adım atmasıyla BTC fiyatını artırması bekleniyor. iShares verilerine göre küresel emtia borsasında işlem gören ürünlerin toplam değeri 263 milyar dolar olarak kaydedildi.

Bloomberg ETF analistleri kısa süre önce SEC’in ekim ayı sonuna kadar bir Bitcoin ETF’ini onaylayabileceğini öngörürken ProShares’in Bitcoin vadeli işlemler ETF’ini en olası aday olarak vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar