Solana Sonunda Bunu Yaptı! İşte Her Şeyin Başlayacağı Yer!

Solana Spaces, kesin bir karar sonucunda New York Hudson Yards'da fiziksel ilk mağazasını açtı. Mağaza her gün hizmet veriyor olacak.
23:30
28 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Solana Spaces, New York, Hudson Yards’da açıldı. Mağaza, yeni başlayanlara bir eğitim deneyimi sağlamanın yanı sıra Solana blok zincirine sorunsuz geçiş sağlamayı amaçlıyor.

Solana gerçek dünyada bir mağaza açtı. Solana Spaces bugün New York’ta 20 Hudson Yards’da bulunan ilk mağazasının büyük açılışını duyurdu. Solana Vakfı ve çeşitli ekosistem ortaklarının bir çabası olan mağaza, pazartesiden cumartesiye 10:00 – 20:00 ve pazar günleri 11:00 – 19:00 saatleri arasında açık olacak.

Eğitim Destekleniyor

Blok zincirine yeni başlayanlara hitap eden mağaza, “dünyanın Web3’e adanmış ilk perakende ve eğitim alanı’’ olduğunu iddia ediyor. Ziyaretçiler eğitimlere, programlama hizmetlerine ve Solana tabanlı zincir deneyimlerine erişebilecek; fiziksel mağaza etkinliklerine katılarak “benzersiz ödüller” alma fırsatına da sahip olacaklar gibi görünüyor.

14,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve protokolleri arasında kilitli 2,6 milyar dolardan fazla değer ile Solana, kriptonun en önde gelen blok zincirlerinden biri olarak biliniyor. Blok zinciri birçok durumda durdurulduğu için eleştirilmiş olsa da, yüksek verim kapasitesi ve çok düşük ücretleri ile Ethereum gibi diğer akıllı sözleşme özellikli blok zincirlerinden ayrılıyor.

Müşterilerin kendi Solana Phantom cüzdanlarını oluşturmalarına izin verilecek. Solana projelerinde sunulan eğitim kurslarından geçen ziyaretçiler için USDC dahil olmak üzere birden fazla NFT ve kripto para biriminin kilidi açılabilir olacak.

Fiziksellik Ön Planda

Mağazada ayrıca interaktif sanat enstalasyonları, Solana’nın yakında çıkacak olan Saga telefonunun bir gösterimi, kapüşonlular ve tişörtler gibi kripto “yaşam tarzı” ürünleri ve ekosistemin NFT koleksiyonlarından bazıları yer alacak. Mağaza ayrıca Solana Pay uygulamasını kullanıyorsanız 200 dolara kadar olan alışverişlerde 50 indirim sunulacak ve ziyaretçilere sunulan deneyimleri arttırmayı planlıyorlar.

Hudson Yards mağazası şu anda duyurulan tek mağaza olsa da, resmi Solana hesabından daha sonra yapılan bir Twitter gönderisi, başka planların da (ek fiziksel yerler gibi) çalışmalarda olduğunu ima etti.

Solana Spaces, şimdiye kadar genellikle dijital ürünleri fiziksel ürünlere tercih eden kripto kullanıcıları için türünün ilk mağazası olacak. Fiziksel alandaki diğer girişimler arasında şirketin geçen ay duyurduğu Solana markalı bir akıllı telefon yer alıyor. Bu tür gelişmeler, Solana markasını dijital dünyada olduğu kadar gerçek dünyada da genişletmek için daha geniş bir stratejiyle hareket ettiğini işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar