50x.com’un Alım Satımı Değiştiren Şaşırtıcı Teknolojisi İle Tanışın!

11:34
21 Ekim 2019
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Any2Any teknolojisine sahip dünyanın ilk ve tek kripto para borsası, dahili likidite akışına sahip kuantum alım satım teknolojisinin beta test versiyonunu başarılı bir şekilde tamamladı ve borsalardaki alım satım yöntemini bu teknoloji ile kökünden değiştirmeyi planlıyor.

Neredeyse bütün modern kripto para borsalarında aynı bundan yüzyıl öncesi gibi sabit alım satım işlem çiftleri kullanılmakta ki, bunlar emir eşleştirme sisteminde birbirine hiçbir şekilde bağlı değil. Her bir emir defteri sadece spesifik işlem çiftine özel piyasa emirlerini içermekte. Yüzlerce hatta binlerce kripto para birimi piyasaya giriş yapsa da, bir kripto parayı diğeri ile direkt olarak değiştirmeniz mümkün olmuyor ve bunu başarmak için öncelikle iki veya üç baz para birimine geçiş yapıp daha sonra istediğiniz son kripto para birimine kavuşabiliyorsunuz. Veya bu süreç yerine arbitraj botlarını, aracıları devreye sokmanız gerekiyor ki bunlarda da aşırı işlem ücreti ödemek zorunda kalabiliyorsuz.

50x.com

50x.com ekibinin üç yıllık araştırma ve geliştirme çalışmalarının sonucunda, bulut teknolojisi tabanlı yenilikçi bir borsa çekirdeği oluşturuldu. Söz konusu teknoloji piyasa emirlerini birleştirmek için kuantum prensiplerinden faydalanmakta ve borsanın arayüzü geleneksel platformlarla neredeyse birebir aynı olsa da, borsa çekirdeği içerisindeki bütün emirler tek bir alanda tutuluyor ve alıcı ile satıcı arasında bir aracı bulunmuyor. Bu da doğal olarak bütün alım satım işlem çiftlerini kapsayan maksimum sayıda emrin bir araya getirilmesini sağlıyor.

Geliştiriciler  konu hakkında yaptıkları açıklamada yeni bir emir eklendikten sonra önceki bir emrin nasıl ve hangi fiyattan yerine getirileceğini tahmin etmenin imkansız olduğunu vurgulamakta ve bunun sebebinin de yeni emrin sistemin likiditesini değiştirmesi olduğunu ifade etmekte. Kuantum fiziği için de benzer bir durum geçerli ve sisteme yeni unsurlar eklenmesi her zaman sonuca etki ediyor. Kullanıcılar da kuantum sistemi sayesinde yeni emir girdiklerinde her zaman bu özellikten faydalanacak ve daha kazançlı sonuçlar elde edecekler.

Any2Any teknolojisini kullanmanın faydaları anında fark ediliyor ve herhangi bir işlem çiftindeki emir, o token’i içeren bütün işlem çiftleri için anında aynı likiditeyi oluşturuyor. Örnek vermek gerekirse, bir kullanıcı Bitcoin karşılığında DASH satın almak için emir girebilir ve diğer kullanıcılar da bu esnada borsada listelenmiş herhangi bir işlem çiftini kullanarak DASH satma fırsatını yakalayabilir. Aradaki Bitcoin’den diğer kripto para birimine ve oradan da Dash’e dönüştürme sürecini ise Any2Any teknolojisi üstlenmekte.

50x.com borsası eski alım satım yöntemlerinin tamamıyla dışında bir sistem vaat etmekte. Any2Any likidite teknolojisi sayesinde borsada var olan herhangi bir varlığı seçip ara işlem yapabilirsiniz. Örnek olarak DASH/QTUM alım satım emri girdiğinizde, bu emir hem DASH hem de QTUM emir defterlerinde anında görüntülenebilecek. Bu da en egzotik işlem çiftlerinin emir defterleri için bile ciddi bir likidite sağlayacak.

Alım Satım İçin Avantajları

Bu sistemin en büyük avantajı, coin’ler arasında direkt alım satımı mümkün hale getirmesi olarak görülmekte. DASH’ten QTUM’a geçmek istediğinizde iki işlem ve iki işlem ücreti yerine sadece tek bir işlem ve emirle bunu yapabiliyorsunuz ve tek bir komisyon ödüyorsunuz.

İkinci avantaj ise emir defterlerini ve grafiklerini egzotik işlem çiftlerinde bile görebiliyorsunuz. Bu da daha büyük bir kazanç olasılığı sağlıyor. Üçüncü avantaj ise her bir coin için likidite konusunda inanılmaz bir artış sağlanması. Emirlerin her emir defterinde gözükmesi kesinlikle likiditeyi arttıracaktır.

Bu Sistem Nasıl Mümkün Oluyor?

Sistemin çekirdek teknolojisi tek bir emir veya emir defteri yerine bütün alım satım grafiğini incelemekte bu da yüzlerce coin’in tek bir işlem gibi görüntülenebilmesini ve çapraz emir girilebilmesini sağlamakta.

Diğer Borsalarda Bu Sistem Neden Yok?

Any2Any mimarisi diğer borsalardan tamamen farklı ve borsaların bu sisteme geçmesi için alım satım çekirdeklerinin ve teknolojilerinin kökünden değişmesi gerekiyor. Diğer borsalar da buna benzer bir teknolojiyi üretmeye çalıştı ancak sadece bir geliştirme ekibi bunu başarılı bir şekilde tamamlayabildi.

Yeni teknolojiyi KYC gerekliliği olmadan 50x.com üzerinden şu an deneyebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER