Reklam

5 Altcoin Enflasyona Meydan Okuyor! İşte Geçtiğimiz Hafta En Çok Kazandıranlar!

Ayı piyasası devam ederken, Bitcoin (BTC) de yeniden ivme kazanmak için gün sayıyor. Ancak, bazı altcoin'ler gerek güncelemeler gerekse de yakım ve ortaklıklar sayesinde BTC'yi geride bırakmayı başardı.
11:15
24 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ayı piyasası devam ederken, Bitcoin (BTC) de yeniden ivme kazanmak için gün sayıyor. Ancak, bazı altcoin’ler gerek güncelemeler gerekse de yakım ve ortaklıklar sayesinde BTC’yi geride bırakmayı başardı.

3 Altcoin, Piyasaya Meydan Okudu!

Bu hafta iyi kazançlar elde etmeyi başaran ilk altcoin EOS oldu. EOS, mekanizma olarak dPos kullandığı için, madencilik yerine bok üreticiliği yapılıyor. Merkeziyetsiz bir platform olarak son zamanlarda büyük ilgi gören EOS, akıllı sözleşmelerden daha verimli olduğu söylenen dApp işlemlerini kullanıyor. Proje, aynı zamanda akıllı sözleşmeleri de destekliyor ve saniyede çok sayıda işlemi yapabiliyor. EOS, bugüne kadarki en büyük ICO’ya sahip oldu ve 4 milyar doların üzerinde gelir elde etti. Son 7 günde, altcoin %23.3 arttı, Bu hafta piyasaya meydan okuyan bir diğer altcoin  Axie Infinity (AXS). Axie Infinity, bireylerin ekosisteme katkılarıyla ve oyun yetenekleri sayesinde token kazanabileceği Pokémon’dan ilham alınan bir oyun olarak tanımlanabilir.

Axie Infinity’nin amacı, dünyayı blockchain teknolojisiyle tanıştırmak için kullanıcılara eğlenceli ve aydınlatıcı bir ortam sunmak. AXS, Ethereum blokzinciri üzerine kurulu bir ekositemdir.  AXS, oyundaki galibiyetlerle doğru orantılı olarak kazanılabilen bir token’dir. Aynı zamanda oyun içinde stake etme özelliği de mevcut. Son 7 günde, AXS fiyatı 24,8 arttı. Bu hafta yatırımcısını sevindiren diğer bir altcoin  Fantom (FTM) oldu. Fantom, DAG tabanlı bir akıllı sözleşme platformu olarak tanımlanabilir. Projenin en önemli işlevi, halka açık dağıtılmış defter teknolojilerinin ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm getirmek. Proje, istikrarlı bir ölçeklenebilirlik, güvenlik ve merkeziyetsizlik dengesi sağlayarak Blockchain Trilemma’ya uygulanabilir bir çözüm sağlamayı hedefliyor. Son 7 gün içinde, FTM fiyatı %26,6 arttı,

Ethereum Classic, Rekor Kırdı!

Bu hafta gündemde kalmayı başaran diğer bir altcoin ApeCoin. Metaverse tabanlı APE, Bored Ape Yacht Club’ın yönetimi ve yerel kripto para birimidir.  17 Mart 2022’de hayata geçen ApeCoin, APE Vakfı’nı yöneten Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun hizmet ve yönetim tokeni olarak tanımlababilir. BAYC NFT’leri en popüler ve zengin yatırımcılara sahip proje olarak kripto para piyasasına damgasını vurdu. Balinalarının önemli bir kısmı ve ünlülerin ilgi gösterdiği BAYC NFT’leri yüzbinlerce dolara satılıyor. Bu NFT’lerin arkasındaki şirket olan Yuga Labs ise, metaverse hedeflerinin bir parçası olarak yerel tokenini piyasaya sürdü. Token sahipleri, ApeCoin DAO’yu yöneten merkeziyetsiz yönetişim çerçevesi aracılığıyla projede söz sahibi olabilir. Son 7 gün içinde, APE   %37,5.

Bu haftanın en çok kazandıran krito para birimi Ethereum Classic (ETC) oldu. ETC, merkeziyetsiz uygulamaları yürütmek için akıllı sözleşmeler kullanan bir ağdır.  Ethereum Classic , akıllı sözleşme işlevselliğine sahip açık kaynaklı , blok zinciri tabanlı dağıtılmış bir bilgi işlem platformu olarak tanımlanabilir.  Ağ, DAO’nun hacklenmesi nedeniyle 2016 yılında faaliyete geçti. DAO, Ethereum ağında çalışan akıllı bir sözleşmedir. ETC, akıllı sözleşmeler üzerinde çalışan açık kaynaklı ve blok zinciri tabanlı bir kripto para birimidir. ETC, birçok ortak özellikleri nedeniyle, Ethereum’a benzer. Son 7 gün içinde, ETC fiyatı, %50 arttı

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar