reklamı kapat

3.8 Milyon Dolar Toplayan ALAX Asya Piyasasına Giriyor

16 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Hong Kong ve Cenevre merkezli mobil oyun dağıtım platformu ALAX geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği token satışı yoluyla toplamda 3.8 milyon dolar değerinde fon toplamayı başardı. ALAX ekibi yatırımcısından aldığı bu desteği kullanarak Asya’daki mobil oyun içeriklerine kalite getirmeyi ve sektörü güçlendirmeyi hedefliyor. Buna göre oyun geliştiricilerine daha iyi olanaklar sağlanacak ve piyasa uluslararası seviyeye çıkarılacak.

ALAX kurucu ortağı Kalvin Feng platformun token satışından elde ettiği başarıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Feng konuyla ilgili olarak şu ifadeleri dile getirdi:

Token satışımıza katılarak fon toplama çalışmalarımızda bizlere yardımcı olan kıymetli yatırımcılara ve projemizi destekleyen bütün kullanıcılara minnettarız. ALAX ekibi yola çıkarken hedeflediği küresel mobil oyun ekosistemini meydana getirmek için sıkı bir şekilde çalışmalarına devam edecek. ALAX platformunu 2018 yılında pek çok şey bekliyor olacak.

ALAX platformu bu yılın ilk çeyreğinde başlatıldığından beri büyük bir ilerleme kat ederek birçok alanda yeni ortaklıklara imza attı. Çin, Hong Kong, Endonezya, Malezya ve Filipinler gibi ülkelerde bulunan piyasalara ulaşmayı başaran platform geçtiğimiz mart ayında Gionee ile ortaklık sağladığını duyurmuştu. Sözü geçen şirket Gionee Çin ve Hindistan merkezli bir teknoloji şirketi olarak biliniyor. Ayrıca bu şirket dünyadaki en büyük akıllı telefon üreticileri arasında gösteriliyor. Dev şirket Gionee 2016 yılı boyunca toplamda 40 milyondan fazla akıllı telefonu dünyanın dört bir yanına ihraç etti. Her geçen gün büyümesini sürdüren şirket ALAX gibi yeni platformlarla sağladığı ortaklıklarla gücüne güç katıyor. Ayrıca Gionee tarafından üretilen telefonların Hindistan’da kullanılan en popüler cihazlar arasında yerini aldığını ve şirketin dünya genelinde 50 farklı piyasada bulunduğunu ifade etmemiz gerekiyor.

ALAX platformu tarafından sağlanan başarılı ortaklıklar Gionee ile sınırlı değil. Ekip geçtiğimiz günlerde ünlü teknoloji firmaları Torque Mobile ve UTOO ile ortaklığa vardıklarını kullanıcılarına duyurdu. Filipinler’de faaliyetlerini sürdüren Torque Mobile ülke piyasasındaki lider akıllı telefon ve tablet üreticisi olarak biliniyor. UTOO ise Güneydoğu Asya’da bulunan en büyük ağa sahip akıllı telefon ve telefon aksesuarı satıcısı şeklinde tanımlanabilir. UTOO’nun Malezya ve Endonezya sınırlarında toplamda 106,000’in üzerinde mağazası bulunuyor.

Torque Mobile ile varılan ortaklığa göre ALAX firma tarafından üretilen akıllı telefon ve tabletlere önceden yüklenecek. Böylece platformda bulunan mobil oyun içerikleri Filipinler ve Asya’daki milyonlarca kullanıcıya ulaştırılacak. Öte yandan UTOO ortaklığı kapsamında ALAX kontör kartlarının firmanın mağazalarında dijital para karşılığında satılması planlanıyor. Bu sayede banka hesabı ya da kredi kartı bulunmayan müşterilerin mobil oyun içeriklerini kolayca satın alabilmeleri sağlanacak. ALAX token’ler UTOO’ya kontör kartı şeklinde gelecek ve token’ler sabit bir fiyat karşılığında firmaya sunulacak. Dev firma UTOO ise bu kartları belirli kâr marjlarıyla müşterilerine satacağını ifade etti.

Asya’daki mobil oyun sektörünün takip eden yıllarda oldukça önemli bir oranda büyüyeceği uzmanlar tarafından öngörülüyor. Küresel oyun piyasasının nabzını tutan online internet sitesi Newzoo tarafından yayınlanan bir rapora göre Malezya merkezli oyuncular 2017 yılı boyunca 589 milyon dolar değerinde gelir elde ettiler. Üstelik bu gelirlerin yarısı indirilen mobil oyunlar tarafından sağlandı. Malezya’da durum böyleyken Endonezya merkezli mobil oyun piyasasının da 2021 yılına dek %17.5 oranında büyüyerek 1.15 milyar dolar değerine ulaşacağı tahmin ediliyor. Çin’le ilgili veriler ise yatırımcıların iştahını kabartan cinsten. Son üç yılda %250 büyüyerek 11 milyar dolarlık toplam piyasa değerine ulaşan Çin mobil oyun sektörü dünyadaki en değerli üçüncü piyasa olmayı başardı. Son olarak Filipinler’deki mobil oyun piyasasının 2017 yılında toplamda 175 milyon dolar değerine ulaştığı ifade ediliyor.

Dünyadaki en büyük piyasalardan birisine sahip olduğuna şahit olduğumuz bu sektördeki çoğu soruna bir çözüm yolu getiren ALAX platformu hem oyun geliştiricilerine hem de kullanıcılara birçok imkan sağlıyor. Platform dahilinde kullanılacak ALAX token’lerin çeşitli borsalarda listeleneceği ifade ediliyor. QRYPTOS, CREX24 ve Coinbene söz konusu borsalar arasında gösterildi. ALAX token bu borsalarda işlem görecek ve ALA token’ler karşılığında kullanılabilecek.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER