X


1,2 Milyar Adet Ripple (XRP) Transferi, Fiyatı Baskılayacak mı?

Dev borsalardan 1,2 milyar adet XRP gönderildi.
15:01
10 Aralık 2020

XRP yatırımcılarının büyük bir heyecanla beklediği 12 Aralık tarihi yaklaşırken yüklü transferlerin de arttığı görülüyor. XRPL Monitor verilerine göre son 15 saatlik süre içerisinde inanılmaz miktarda XRP transferi yapıldı ve bu transferlerin arkasında önde gelen kripto para borsaları yer alıyor.

1,2 Milyar Adet XRP Gönderildi

Bithumb ve Kraken’in önderlik ettiği kripto para borsalarından toplamda 1,2 milyar adet XRP çıktığı görülüyor. XRP transferlerinin 100 milyon ile 200 milyon XRP arasında değiştiği görülmekte. Spark airdrop programına sayılı gün hatta sayılı saatler kala yapılan bu yüklü miktarda XRP işlemleri, yatırımcıların paniğini körükleyebilir.

Tabii ki kripto para borsalarının yanı sıra Ripple kurucu ortaklarından Jed McCaleb de kısa süre önce 29,6 milyon XRP satarak, bu hafta dördüncü satışını gerçekleştirmiş oldu.  XRP Monitor tarafından aktarılan bilgilere göre ise son 15 saat içerisinde yaklaşık 689 milyon dolarlık XRP transferi yapıldı ve bu yatırımcıları korkutmaya yeter de artar bile.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Fonların Kaynağı Neresi?

Fonların çoğunluğu ise Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb ile ABD merkezli kripto para borsası Kraken çıkışlı olarak gözüküyor. Bithumb toplamda 3 transfer ile 700 milyon XRP gönderirken Kraken ise dört transferle 397 milyon XRP gönderdi. XRP transferi yapan diğer borsaların ise Bitfinex, Bittrex, Huobi, Coinbase ve Binance olduğu görülüyor.

Bu kripto para borsalarının ortak özelliği ise hepsinin Flare Networks tarafından yapılacak olan airdrop programını destekliyor olmaları. Ethereum ağının önemli özelliklerini, XRP ağındaki önemli özelliklerle bir araya getirecek olan Flare Network, piyasaya girişini kutlamak için bütün XRP yatırımcılarına 1:1 oranında SPARK tokeni dağıtıyor.

Airdrop, XRP Transferlerini Artırdı

Yapılacak olan airdrop programındaki SPARK tokenlerini kazanmak için ise kullanıcıların fonlarını bu programı destekleyen borsalarda tutmaları gerekiyor. Son 15 saat içerisinde yapılan yüklü transferlerin sebebi de tahmin edileceği gibi airdrop olabilir. Ancak airdrop yapıldıktan sonra bunların borsalar aracılığıyla satılması, XRP fiyatını hiç olmadığı kadar sert düşürebilir.

xrp

XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,569 dolardan işlem görüyor ve dün 0,48 dolara kadar düşmüştü. XRP fiyatının düşüşü ile transfer edilen fonlar arasında pozitif korelasyon olduğu daha önce kanıtlanmıştı. Yani ne kadar fazla XRP transfer edilirse, fiyat da o kadar fazla düşmeye meyilli ve bu durum yatırımcıların endişesini katlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar