100 Yılın En Önemli Olaylarından Oluşan AP NFT Koleksiyonu Yarın Binance NFT’de!

Associated Press (AP) son 100 yılın en önemli olaylarının karelerinden oluşan NFT sergisini yarın Binance NFT’de satışa sunuyor.
13:45
18 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Non-fungible token’lar yani nam-ı diğer NFT’ler… Bazıları NFT’lerin fazla abartıldığını ve ömürlerinin sınırlı olduğunu olduğunu düşünüyor ancak bazıları geleceğin NFT’lerde ve onların sunduğu avantajlarda olacağını ifade ediyor. Bu konuyla ilgili net konuşmak için henüz erken olabilir ama herkesin tanıdığı önemli sanatçılar, büyük firmalar ve şimdi de bir haber kuruluşu NFT ekosistemine adım atmış durumda.

Associated Press’ten NFT Koleksiyonu

Associated Press (AP), 175 yıllık bir geçmişi olan ve dünyanın her yerindeki önemli olayları hızlı bir şekilde yine dünyanın dört bir yanına ulaştıran haber kuruluşu olarak nitelendirilebilir. Yapılan açıklamalara göre günümüzde Associated Press’in 100 ülkede ve 250 lokasyonda personeli bulunuyor. Dolayısıyla AP’nin tüm dünya çapında çalışan bir haber kuruluşu olduğunu ve önemli haberlerin altında imzasının bulunduğunu ifade edebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde AP, Binance’in NFT platformu aracılığı ile bir NFT koleksiyonunu satışa sunacağını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre AP, yakın dünya tarihinin en unutulmaz 53 anını non-fungible token olarak sunacak.

Bu önemli eserlerin meraklıları ile buluşmasına ise bir gün kaldı. AP’nin NFT’leri, Binance NFT platformu aracılığı ve Metalist işbirliğinde Türkiye saati ile 15:00’da kullanıcılarla buluşturulacak.

Koleksiyonun Detayları

Aslında bu koleksiyon özellikle tarih ile ilgilenenler için büyük bir fırsat. Çünkü AP’nin koleksiyonunda son 100 yılda insanlık tarihinde gerçekleşen en önemli olayların yüksek çözünürlüklü görüntüleri satışa sunulacak. Ayrıca koleksiyon ürünleri arasında, 2018’de AP tarafından fotoğraflanan ve 152 yılda bir gerçekleşen bir olay olan “süper mavi kanlı ay” gibi haber ajansının en önemli görüntülerinden bazıları da yer alıyor.

Türk kripto para ekosisteminin en önemli isimlerinden olan İsmail Hakkı Polat da bu koleksiyon ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Koleksiyondaki parçalar bu çılgınlığı kafasında bir türlü oturtamayan benim kuşağım için bile yeterince ikna edici. Che Guevera’dan Berlin Duvarı’nın yıkılışına kadar birçok benzersiz kareyi içeren bu muhteşem koleksiyonun açık arttırması nasıl işleyecek ve ne kadardan alıcı bulacak bilemiyorum ama param olsaydı şu Marie Curie fotoğrafını kızım için almak ve ona hediye etmek isterdim.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar