Reklam

1 Yıl Önce 1.000 Dolar SHIB, DOGE veya SOL Alsaydınız Şimdi Ne Kadarınız Olurdu?

Kripto para birimleri son bir yıl içinde oldukça iyi fiyat performansları sergiledi. Peki, DOGE, SHIB ve SOL’de durum ne?
17:23
11 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri nasıl ki yatırımcısının lehine bir yol çizebiliyorsa bu durumun tam tersi olduğu durumlarla da sıkça karşılaşıyoruz. Aslında tüm piyasalarda durum böyle ama kripto para birimleri şu anda gözde yatırımlar olduğu için (her ne kadar yatırım gözü ile değil de oyun gözü ile bakılıyor olsa da) daha fazla dikkat çekiyor.

Peki, son zamanların popüler kripto paralarından bazılarına yılbaşında küçük miktarlarda yatırım yapmış olsaydınız şu anda durum ne olurdu? Hep birlikte göz atalım…

Shiba Inu (SHIB)

Her ne kadar yakın zamana kadar şaka coin’lerine karşı çok mesafeli durmuş olsam da son günlerde şaka coin’lerin de bir piyasası olduğunu kabul etmeye başladım. Çünkü hacimler gerçekten artmaya başladı ve insanlar kazandıkları için en azından bir süre daha popülerliğin devam edeceğini düşünüyorum.

Dolayısıyla Shiba’nın da bu noktada değerlendirilmesinde benim açımdan bir sakınca yok. Shiba 29 Ekim’de rekor seviyesine ulaştı. Elde edilen bilgilere göre eğer Shiba Inu’ya yıl başında 1.000 dolar yatırım yapmış olsaydınız rekor kırıldığı dönemde 756 milyon dolarınız olabilirdi.

Evet, artış çok güzel ama burada şunu sormakta fayda var: Bu kadar büyük artış yaşanana kadar elimdeki SHIB’leri satmadan bekleyebilir miydim? Ben çok net bir cevap verebilirim bu noktada: Kesinlikle bekleyemezdim…

Dogecoin (DOGE)

Shiba Inu’ya değinmişken Dogecoin’i pas geçmek olmaz. Aslında şaka coin furyasını başlatan ve bu kadar çok artış yaşanmasını sağlayan Dogecoin’dir. Eğer DOGE’ye 1 yıl önce 1.000 dolar yatırım yapsaydınız şu anda paranız 92.000 dolar seviyelerinde olabilirdi.

Dogecoin’in yaşadığı artış Shiba Inu’nun çok altında kalsa da SHIB’in artışına DOGE yardımcı oldu.

Solana (SOL)

Şaka coin’lerin yükselişi bazı popüler isimlerin yaptığı paylaşımlara bağlı olsa da Solana’nın sergilediği yükselişin büyük çoğunlukla alın teri ile olduğunu söylesem sanırım yanılıyor olmam. Solana örneğinde kripto para birim, teknoloji, kullanım durumları ve buna uygun atılan adımlar sayesinde yıllık %13.600 artış kaydetti.

1 yıl önce SOL’a yapılacak 1.000 dolarlık yatırım bugün yaklaşık olarak 130.000 dolar değerinde olacaktı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar