x

Yeni Zelanda Bitcoin’e olumlu yaklaşıyor


Bitkapital

Yeni Zelanda Merkez Bankası (RBNZ) adına konuşan Grand Spencer, Bitcoin ve diğer dijital paralara karşı artan ilginin, bankacılık ve finans sektörü için bir tehdit olmadığını belirtti.

Auckland’da yapılan ve iki gün süren uluslararası ödeme endüstrisi konferansında açıklamalarda bulunan Grand Spencer, Bitcoin ve diğer dijital paralara karşı artan ilginin tehdit olmadığını ve Bitcoin’in şu an için her ne kadar yatırım aracı ve daha çok para kazanmanın bir yolu olarak gözükse de, ilerde nakit paranın yerini alabileceğini vurguluyor. Spencer aynı zamanda, dijital paraların getirdiği yenilikleri ve riskleri de yönetmek gerektiğini belirtiyor.

Yeni Zelanda Merkez Bankası son zamanlarda bazı yabancı merkez bankalarının aksine, dijital para birimlerine karşı olumlu ve düzenleyici bir yaklaşımı tercih ediyor. Ülke 29-30 Kasım 2014 tarihleri arasında ilk Bitcoin konferansına ev sahipliği yapacak.

Kaynak: Coindesk

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Yeni Zelanda Bitcoin’e olumlu yaklaşıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video