x

Yeni servis sağlayıcısı: Bitbank


Bitkapital

Japonya’nın hızlı gelişen kripto para sektörüne yeni bir oyuncu katıldı. Coindesk’in haberine göre, Japonya’daki işletmelere hizmet sunmaya başlayan Bitbank, aynı Coinbase ve Bitpay’in yaptığı gibi işletmelere Bitcoin ödeme kabul etme hizmeti sunuyor.

Japonya merkezli şirketin sloganı “Bitcoin for Everyone” yani Herkes için Bitcoin. Şirket; cüzdan, depolama ve işletmeler için ödeme arayüzü gibi bir çok hizmet sunuyor. Ayrıca Bitbank ile $0,10’lık mikro ödemeler yapılabilecek. İşletmelere bir çok seçenek sunan Bitbank, premium veya business olarak iki seçenekle yüksek kalitede hizmet vermeyi planlıyor. Yapılan açıklamaya göre komisyon oranları ise, %0 ile 1,5 arasında değişiyor.

Şirket yöneticisi Emily Liu, Bitbank’ın, Bitcoin fanatiği olarak tanımlanabilecek çok deneyimli bir ekip tarafından kurulduğunu belirtiyor. Ayrıca her bir ekip üyesinin farklı alanlarda tecrübeye sahip olduğunu, bunun da Japonya’da Bitcoin’i geliştirme amaçlarında kendilerine güven verdiğini vurguluyor.

Bizde, Bitbank gibi kuruluşların daha fazla işletmeyi Bitcoin kabul etmeye yönelteceği için bu haberi olumlu bir gelişme olarak görüyor ve uzak doğuda kripto para tanıtımı için yararlı olacağını düşünüyoruz.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Yeni servis sağlayıcısı: Bitbank

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video