x

Xapo Bitcoin Güvenliğinde Bir Adım Öne Geçerek Uyduları Devreye Sokuyor


Bitkapital

Bitcoin depolama/saklama hizmeti veren ve dünyanın en büyük kripto para bankalarından biri olan Xapo, kendi bloğundan yaptığı açıklamada, kullanıcı hesaplarında şeffaflık sağlamak için Burr, Pilger & Mayer LLP. tarafından finansal olarak denetlenen “Service Organizational Control 2 (SOC2)” adı verilen bir hizmet kullanmaya başladı. Bu uygulamayla şirket hesapları bağımsız bir kurum tarafından denetlenebilecek.

bitcoin kasaŞirket diğer yandan, kripto para hesaplarında yüksek güvenlik sağlamak için “Deep Cold Storage” olarak bilinen uygulamayla yerin metrelerce altında bulunan eski askeri depoları kullanıyor. Internet bağlantısı olmayan bu depolarda kripto paraların güvenli bir şekilde cüzdanlarda korunabilmesi hedefleniyor.

xapo uydu kiralama

Şirket karasal depolama alanlarına ek olarak, uydular üzerinden gerçek zamanlı veri hizmeti sunan “Satellogic” ile işbirliği anlaşması imzaladı. Bu işbirliği ile Xapo’nun en önemli anahtar güvenlik bileşenleri uydular aracılığıyla korunacak.

Haberle ilgili Xapo’nun blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Xapo Bitcoin Güvenliğinde Bir Adım Öne Geçerek Uyduları Devreye Sokuyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video