x

Will Channels Blockchain Messenger Kuruyor


Bitkapital

Will Channels: blockchain teknolojisiyle güçlendirilmiş anonim, güvenli bir messenger sistemi. Will Channels, diğer mesajlaşma hizmetlerinin sunmadığı türden bir işlevsellik vaat ediyor.

Projenin basına yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“Kullanıcılara iletişimden kopması yaşamadan birçok farklı şey yapma fırsatı sunan çok amaçlı bir uygulama oluşturma amacımız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şuna inanıyoruz ki günümüzün messenger sistemleri kullanıcılara haberleşme olanağının yanı sıra online alışveriş yapma, hediyeler gönderme, temassız ödemeler yapma; bunların yanı sıra haber, kitap, müzik, video arama ve bunları arkadaşlarıyla doğrudan paylaşma, randevu ayarlama, otel rezervasyonu yapma, yemek sipariş etme, taksi çağırma ve de pek çok farklı şeyi yapma fırsatını tek bir uygulamada sunmalıdır.”

Will Channels ekibi uygulamanın tasarımında ise popüler Çinli messenger uygulaması Wechat’e benzer bir yaklaşıma gidiyor. Wechat toplamda 1 milyar müşteriye hizmet veriyor ve bu müşterilerine uygulamaya gömülü cüzdan ve messenger içi uygulama marketi gibi özelliklerin de aralarında olduğu çoklu yardımcı fonksiyonlar sunuyor.

Will Channels da messenger uygulamasına birçok kriptoparanın bulunduğu bir cüzdan ve harici dapp’lerin (decentralized app: merkezsiz uygulama) entegre edilebileceği platform gibi özellikler ekleyecek. Wechat’in aksine WC messenger tüm dünyadan kullanıcılara açık olacak ve güvenli ve sansürsüz bir ortamda kullanıcılara anonim olma güvencesi sağlayacak.

Uygulama geliştiricileri şunları kaydetti:

“Bu noktada tüm temel işlevselliğin dahil edildiği, işler durumda olan bir prototipimiz var. Bu prototip an itibariyle mesaj alıp göndermeye ve grup sohbetine hazır durumda.”

Projenin fonlanmasından (ICO) sonra oluşturulan kullanıcı cüzdanları merkezsiz mesajlaşma ağında eşler (peers) olarak görev yapacak. Bundan öncesinde ise talep olması durumunda geliştirici ekibi kendi server’larını kullanarak uygulamayı test modunda çalıştırabilir.

Projenin ICO’suna dair yeni bilgilerin ve geliştiricilerin duyurularının projenin websitesi willchina.nl’den yayınlanacağı açıklandı.

loading...

müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Will Channels Blockchain Messenger Kuruyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video