x

Uzaya Bitcoin Uyduları Gönderilecek


Bitkapital

Haberin başlığını ilk okuyanların “Nasıl yani?!” dediğini duyar gibiyiz. Biz de sizler gibi ilk başta çok şaşırdık. Fakat haberi araştırınca “Nasıl yani” sorusunun yerini “Neden olmasın ki?” aldı. Bakalım sizler de bizim gibi düşünecek misiniz?

Bitcoin’in baş yazılımcılarından ve şu anda BitPay için çalışan Jeff Garzik, Uzayda Bitcoin Blockchain datalarını saklayacak bir uydu sistemi için çalıştıklarını açıkladı. Garzik, Deep Space Industries Inc. adlı bir şirket ile ortaklık kurduklarını ve dünyadaki bitcoin ağına fazladan destek sağlayacak bir bitcoin uydusunu dünya yörüngesine göndermeyi planladıklarını açıkladı.

Blockchain karasal bağlantı noktalarında ileride karşılaşılabilecek olası bir sorun anında uzayda bulunan bu uydu ile bağlantının devamlılığını hedefleyen proje hiçbir kar amacı gütmüyor. “BitSat” adını verdikleri uydunun şimdilik proje aşamasında olduğunu, her ne kadar çok cüretkar görünse de “bir şaka” olmadığını açıklayan Garzik, tek amaçlarının Bitcoin blockchain data dağılımını sonsuza dek sağlıklı ve ücretsiz tutmak olduğunu belirtti.

Projenin ilk etapta 2 Milyon $’lık bir bütçeye ihtiyacı bulunduğunu belirten Garzik, bu parayı bulmak için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Jeff Garzik, bunun yanında Google’da bi tartışma grubu da kurulduğunu ve bu projeye destek vermek isteyenlerin bağış yapabilecekleri bir adresin de bağış toplamaya devam ettiğini belirtti. Bağış yapmak isteyenler için adresi aşağıda yayınlıyoruz.


Bitcoin Bağış Adresi: [[address]]

Donation of [[value]] BTC Received. Thank You.
[[error]]

Haber: Coindesk /23 Nisan 2014

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Uzaya Bitcoin Uyduları Gönderilecek

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video