x

Üniversite kampüsünde Bitcoin ile alışveriş


Bitkapital

Kanada’da hizmet veren Simon Fraser Universitesi öğrencileri tarafından kurulan Simon Fraser Bitcoin Clup, kampüs içerisinde kripto para kullanarak alışveriş yapmanın yollarını arıyor. Eğer üniversite yönetiminden onay gelirse, kampüs içinde Bitcoin ve türevleri kullanılabilecek. İlk etapta kitap veya yiyecekleri  kripto para ile satın alma planı kuran Bitcoin Clup üyeleri, çalışmalarının gelecek güz dönemine yetişmesi için çaba gösteriyor. Grup ayrıca, üniversitede bulunan henüz Bitcoin ile tanışmamış öğrencileri, bu sisteme dahil etmek için reklam yapıyor ve tanıtıcı çalışmalar düzenliyor.

Bu tür girişimlerin, küçük çaplı görünse de, kripto para ekosistemi için yararlı olacağını düşünüyoruz, Simon Fraser Bitcoin Clup üyelerinin çabalarını ve ilerleyen günlerde oluşacak gelişmeleri takip edip, sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: Newsbtc

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Üniversite kampüsünde Bitcoin ile alışveriş

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video