x

Türkiye’den Çıkan PayPal Bitcoin’e Giriyor


Bitkapital

Kripto para ödeme servis sağlayıcısı Coinbase ve dünyanın en büyük kredi kartı ile ödeme servis sağlayıcısı PayPal güçlerini birleştiriyor. Yapılan anlaşmayla Coinbase müşterileri artık ile Bitcoin satabilecek ve hesaplarına PayPal bakiyesi olarak alabilecek.

Anlaşma çerçevesinde Amerikalı PayPal kullanıcıları PayPal hesaplarına direkt olarak Bitcoin satışı sonucunda alınan parayı yükleyebilecek. Şu anda sadece Amerikan kullanıcılara açılan sistem, gelecekte tüm PayPal kullanıcıları için başlatılacak. Coinbase’e göre hedef PayPal’ın dünya çapındaki 200 milyon kullanıcısını Bitcoin ile tanıştırmak. Yapılan duyuruda yakın gelecekte daha bir çok ülkenin ekleneceği belirtiliyor.

İşlem Coinbase üzerinden yapılmasına rağmen PayPal’ın böyle bir anlaşmaya sıcak bakması, kripto para sektöründe gelecek için umut vaat edici olarak görülebilir.

Türkiye’den çekilen PayPal’ın ülkemize geri dönüp dönmeyeceği ise bir muamma, fakat biliyoruz ki çok sayıda Türk kullanıcı şu anda PayPal veya kredi kartıyla Bitcoin satın almak ve işlem yapmak istiyor. Umuyoruz yakın gelecekte hem PayPal hemde Coinbase Türk kullanıcılara açılacaktır.

paypal_ebay_bitcoin

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Türkiye’den Çıkan PayPal Bitcoin’e Giriyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video