x

“The Age of Cryptocurrency” Adlı Kitap Blockchain’de Kayıt Altına Alındı


Bitkapital

Wall Street Journal yazarları Paul Vigna ve  Michael J. Casey tarafından hazırlanan “The Age of Cryptocurrency” / “Kripto Para Çağı” adlı kitap Blockchain‘e kalıcı olarak kaydedildi. Kitap bu özelliğiyle hem dijital zaman damgalı ilk kitap olarak kayıtlara geçti, hem de Blockchain’e kaydedilmiş ilk materyal oldu.

Digital Currency Council (DCC) yöneticilerinden Dan McArdle, kitabı Blockchain‘de yer alan 341705 numaralı bloğun içerisine unique bir hash oluşturularak kopyaladı. Böylece kitabın varlığı insanlık tarihinin bugüne kadar hiç görmediği bir sistemle güvenli ve reddedilemez bir şekilde kanıtlandı. Kitabın Blockchain kaydına buradan ulaşabilirsiniz.

dcc

Yapılan işlem pratikte çok fazla işe yaramıyor gibi görünse de, gelecekte Blockchain altyapısı kullanılarak yapılması planlanan potansiyel uygulamalara ilham vermesi açısından çok önemlidir. Belki de yakın gelecekte basılı kağıtlardan kurtulup Tapu Senedi gibi değerli belgelerimizi bu şekilde muhafaza edeceğiz.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

“The Age of Cryptocurrency” Adlı Kitap Blockchain’de Kayıt Altına Alındı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video