x

Tayland Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanacak


Bitkapital

Tayland merkezli Ayudhya Bankası (Krungsri), teknoloji devi IBM Cloud Garage ekibi ile ortak olarak blockchain teknolojisi temelli sözleşme yönetimi sürecini hızlandırmayı amaçlayan bir pilot uygulama başlattı.

Basında çıkan haberlere göre, bankanın ilgili taraf işlemlerini yapma yetkisini rasyonalize etmeyi planlayan pilot uygulama, şeffaflık ve veri güvenliğinin iyileşmesine ve işlemlerin hızlanmasına neden oldu.

Ayudhya Bankasının (Krungsri) bilgi ve operasyon sorumlusu Voranuch Dejakaisaya’ya göre, çalışma verimliliğini ve müşterilerin rahatlığını arttırmada blockchain teknolojisinin potansiyel faydalarından yararlanabiliriz.

Dejakaisaya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl pilot projenin test çalışmalarına başladık ve sonuçlarımız oldukça tatmin ediciydi. Projenin amacı, evrak sürecini dijitalleştirmek, belge içeriğini kimlik doğrulama ve onay bilgileriyle birlikte blockchain tabanlı veri tabanında saklamak ve bu servis platformunu bankacılık işlemlerimizde kullanabilmeyi sağlamak.”

Blockchain teknolojisinin özellikle bankacılık sistemlerine sunduğu imkanlar herkes tarafından kabul edilmiş bir gerçek. İnanıyorum ki önümüzdeki 20 yıl içerisinde bankacılık sistemlerinde blockchain teknolojisiyle birlikte köklü bir reform gerçekleşecek..

loading...
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, evinde Bitcoin madenciliği yapıyor, yurt dışında yaşıyor, hobileri gastronomi ve seyahat, hayvan dostu.

Bir Cevap Yazın

Tayland Bankası Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video