x

Takas Sitesi Yobit Yeni Nesil Kripto Para Lisk’i Ekledi: Lisk Fiyatı Uçuşa Geçti


Bitkapital

Geçtiğimiz haftalarda büyük bir başarı ile halka arzını tamamlayan Lisk, bugün exchange sitesi Yobit’e eklendi.

Henüz piyasaya sürülmeyen Lisk ağında işlem yapılamamasına rağmen, Yobit (IOU olarak) Lisk hisselerini kullanıcılara açtı. Şu anda Yobit üzerinden işlem yapan kullanıcılara, Lisk ağı piyasaya sürüldüğünde şu anda aldıkları miktara karşılık Lisk ödemesi yapılacak. Başka bir ifadeyle Yobit şu anda elinde olmayan Lisk’lerin satışını başlattı diyebiliriz.

Dün başlayan işlemlerle birlikte Lisk fiyatının tavan yaptığını görüyoruz. Şu anda 1 Lisk Yobit’te 0.01855 BTC’den (7,80 USD’den) işlem görüyor.

yobit

Lisk ICO’da 0,1 BTC’lik yatırım yapan kullanıcıların alacağı Lisk miktarı yaklaşık 550 adet olarak belirlenmişti. Yobit’teki fiyatlara bakıldığında, 0,1’lik bir yatırım şu anda 10 BTC civarına yükseldi. Fakat bu rakamların sanal olduğunun altını çizmekte fayda var, Lisk’in gerçek değeri Lisk ağının başlatılmasıyla arz talep dengesine göre belirlenecek.

Bu rakamlar gerçekçi olmasa da, Lisk’e duyulan ilginin bir göstergesi olabilir. Sitede son 24 saatte yaklaşık 750 BTC’lik hacim şimdiden oluşmuş durumda. Nisan’ın sonu veya Mayıs ayının başında ise Lisk ağının resmi olarak başlatılması bekleniyor.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Takas Sitesi Yobit Yeni Nesil Kripto Para Lisk’i Ekledi: Lisk Fiyatı Uçuşa Geçti

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video