x

Streamium ile Canlı Yayın Yap Her Dakika Bitcoin Kazan


Bitkapital

Meerkat ya da Periscope gibi canlı yayın uygulamalarına benzer olarak geliştirilen Streamium, bu uygulamalarına yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Streamium ile videoyu izleyen tüm kullanıcılardan Bitcoin ile ödeme alınabiliyor. Sistemde tüm ödemeler dakika bazlı hesaplanıyor ve herhangi bir aracı olamadan anında yayın yapan kişinin hesabına geçiyor.

streamium

Sistemin en önemli özelliği eşten eşe canlı yayın ile güvenli bir bağlantı kurularak, izleyici ve yayıncı arasında ödeme yöntemi olarak Bitcoin’in entegre edilmesidir. Streamium ile canlı yayında dil veya müzik gibi ücretli özel dersler, çevrimiçi kurslar veya bire bir danışmanlıklar gibi aklınıza gelecek her şey mekan ve zaman tanımaksızın yapılabilir ve bunun karşılığında da yayıncı para kazanabilir.

Sistemde yayın yapmak oldukça basit, bilgisayarınızda bir kamera olması gerekiyor ve herhangi bir uygulama kurulumu gerekmiyor. Canlı yayına başlamak için ilk önce yayın adı, ödemelerin yapılacağı Bitcoin adresi ve izleyicilerden dakika başına alınacak ücreti belirlemek gerekiyor. Sonrasında site tarafından verilen linki yayabilir veya direkt ilgili kişiye gönderebilirsiniz, bu tamamen yayıncının sorumluluğunda olan bir konu. Canlı yayına gelen her izleyici ise videoya bağlanabilmek için başta belirlenen Bitcoin adresine dakika başı hesabıyla Bitcoin ile ödeme yapmak zorundadır ve istediği kadar canlı yayında kalma hakkı satın alabilir. Son olarak, izleyicilerden toplanan Bitcoin herhangi bir servis kesintisi olmadan yayıncının hesabına geçiyor.

Streamium internet üzerinden ücretli yayın yapan kullanıcılar için ucuz ve güvenli bir uygulama olarak göze çarpıyor.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 1

Bir Cevap Yazın

Streamium ile Canlı Yayın Yap Her Dakika Bitcoin Kazan

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video