x

Sosyal Medyada Bitcoin ile Bahşiş Dönemi: Changetip


Bitcoin altyapısı ile dünya bahşiş ve bağış sistemlerinin mantığını tamamen değiştirmeyi hedefleyen Chanagetip,  Twitter, Reddit ve StockTwits’ten sonra şimdi de Youtube, Google+, Tumblr ve Facebook’u da ekledi. Bu sayede sosyal ortamda beğendiğiniz her türlü paylaşıma ufak bahşişler göndererk bu kişileri destekleyebilirsiniz.

ChangeTip Nasıl Çalışıyor?

Gelin birlikte bu sistemin nasıl çalıştığını anlayalım.

Öncelikle, Changetip adresine girerek sosyal hesaplarınızdan biri yada birkaçı ile üye oluyorsunuz. Changetip size yaklaşık karşılığı  0,5 $ olan Bitcoin başlangıç hediyesi veriyor. Bu sayede ilk bahşişlerinizi cebinizden Bitcoin harcamadan da yapabiliyorsunuz.

Ayrıca Changetip hesabınızda kendinize ait Bitcoin cüzdanına istediğiniz kadar bitcoin gönderebilirsiniz.

112

Hesabınızda yeterli bakiyenin bulunması istediğiniz kişiye tip göndermek için gerekli olan tek şey. Changetip sistemi bundan böyle sizin atmış olduğunuz twitte ya da youtube yorumunda bahşiş göndermek istediğiniz kişiyi tanıyor, ne kadar göndermek istediğinizi görerek o kişinin hesabına bu bahşişi aktarıyor.

Şimdi bir deneme yapmak için biz de hesabımızı oluşturuyoruz. Changetipte hesap oluşturmak oldukça basit. CoinTürk olarak Türkiye’de özveri ile Bitcoin’in gelişmesi için emek ve mesai harcayan yol arkadaşlarımıza gönderim yaparak sistemi öğrenmeye ve denemeye  karar verdik. Sembolik bir bağış olsa da sistemi tanıtmak ve kullanımını arttırmak için etkili bir yol olacağını düşünüyoruz. Bunun için seçtiğimiz 2 twitter hesabı var. 1. si Bitcoinhaber.net haber portalına ait @BitcoinHaber hesabı. 2. hesap ise Coinkolik haber portalından Kartal Yağız Akdil’e ait olan @yagizakdil

Twit mesajımızı şöyle hazırladık:

@BitcoinHaber yeni bahşiş uygulaması @changetip ile $0,25 göndermeyi deniyoruz 🙂 CoinTürk’ten sevgiler…

@yagizakdil yeni bahşiş uygulaması @changetip ile $0,25 göndermeyi deniyoruz 🙂 CoinTürk’ten sevgiler…

Burada önemli olan kime göndereceğimizi, ne kadar gönderdiğimizi ve @changetip mentionunu mesajda belirtmek. Geri kalan karakter hakkınızı istediğiniz gibi doldurabiliyorsunuz.

Bu sistemin yaygınlaşması ile Bitcoin dünyasındaki transfer trafiğinin ciddi oranda artacağını düşünüyoruz. Bitcoin Türkiye kullanıcılarını da Changetip kullanarak Bitcoin bilinirliğini arttırmaya davet ediyoruz.

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Sosyal Medyada Bitcoin ile Bahşiş Dönemi: Changetip

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video