1
1

Bilindiği üzere Coin piyasasında Bitcoin ve Ethereum gibi bir kaç coin ciddi anlamda popüler ve yüksek işlem hacmine sahip. Ancak piyasada 800’ün üzerinde coin var aralarında belli dönemlerde ciddi fiyat artışı ve talep görenlerde mevcut. Yeni bir coin’e yatırım yapmak istediğimizde hangi kriterlere dikkat etmeliyiz?

  • Yorum yapabilmek için yapmalısınız
3
0

Öncelikle şu gerçeği görmek gerekiyor sanırım. Birçok altcoin kendiliğinden durup dururken bir değere sahip olmuyor. Değerlenmesini sağlayan şey ekibinin ortaya ne koymak istediği ile ilgilidir. Altcoin’i çıkaranlar aslında bu altcoin ile “ortaya koymak istedikleri yeni fikri” gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları parayı önden toplamaktadırlar.  Örneğin, Ethereum ilk çıktığında “merkezi olmayan ve kendiliğinden çalışacak olan akıllı kontratlar ile insanlığın sanal dünyadaki bir çok işini kolaylaştıracağı bir platform ve yazılım” FİKRİ olarak görücüye çıkmıştır. Bu fikri mantıklı detaylarla açıklayan Vitalik insanların güvenini kazanmış ve bu fikrin potansiyeli nedeniyle insanlar Vitalik’in fikrine para yatırmıştır. Sonrasında Ethereum gelişerek çalışan bir sistem ortaya koymuş, bu sistem başka şirketler tarafından beğenilmiş ve desteklenmeye başlamıştır… Bu akışta gördüğünüz gibi aslında değerlenen şey fikir ve fikirden sonra ortaya çıkan üründür. Altcoin yatırımı uzun vadeli bir yatırımdır. Bunun dışında ortaya gerçekçi, ispatlanabilir ve mantıklı bir potansiyel fikir koymayan hiçbir Altcoin gerçek bir değere sahip olmayacaktır. Anlık olarak %300- 500 yükselip sonra bir anda çıktığı değerlere geri dönen altcoinler borsa simsarları eliyle yönetilen şans/talih oyunundan öteye gitmeyecektir bana kalırsa…

  • Yorum yapabilmek için yapmalısınız
1
0

Altcoinlerin takibinde dikkat edilmesi gereken en önemli özellik, size yeni ve kullanılşı bir teknoloji veya özellik sunup sunmaması, coinin geliştirici ekibinin kimler olduğu, coinin geleceğinin olup olmadığı ve özelliklede forum sayfalarında, insanların o coin için yazdığı eleştrilerin ne yönlü olduğuna bakmak gerekli. shitcoin şeklinde tabir edilen çok fazla coin var. bazıları ilk zamanlarda kazıldı ve bırakıldı. var olan büyük coinler için ise donanım olarak güçlü sistemler kurulması gerekmekte.

  • Yorum yapabilmek için yapmalısınız
2 sonuç listelendi
Cevabınız

Lütfen öncelikle yapın.

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

...
Anket
Fikir almak ya da seçim yapmak için bir oylama başlatın.
Haber
Haberlerinizi, Makalelerinizi kolayca ekleyebileceğiniz görsel editör