x

Sekiz Yıl İçerisinde Blockchain Pazarı 8 Milyar Dolar Değere Ulaşacak


Bitkapital

Yeni bir araştırma raporuna göre, önümüzdeki sekiz yılda blockchain pazarı yaklaşık 8 milyar dolar değerinde olacak.

Grand View Research tarafından hazırlanan raporda, endüstri yatırımlarının blockchain çözümlerine ilgi gösterilmesi ve tüketiciler arasında beklenen büyümenin öncüsü olarak dijital para birimlerinin artan kullanımı bu görüşü destekliyor.

Çalışmada genel olarak, 2024 yılına kadar piyasanın 7,74 milyar dolar değerinde olabileceğini tahmin ediyor. Grand View coğrafi olarak bu büyümenin nerede gerçekleşeceği konusunda bazı tahminlerde bulunuyor. Buna göre büyümenin çoğu Kuzey Amerika ve Asya Pasifik piyasalarındaki finansal sektörlerde olacak.

Şirket tahminler doğrultusunda şunları söylüyor:

Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerde büyüyen finans sektörünün Asya Pasifik’teki bölgesel büyümeyi teşvik etmesi öngörülüyor. Önümüzdeki yıllarda ekosistemin % 37.6’lık bir büyüme gerçekleştireceği tahmin ediliyor.

Grand View’in 2024 yılına kadar tahminleri umut verici olsa da, piyasa uzmanlarına göre önümüzdeki bir kaç yıl blockchain ekosistemi için çok belirleyici rol oynayacak.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Sekiz Yıl İçerisinde Blockchain Pazarı 8 Milyar Dolar Değere Ulaşacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video