x

SegWit Bitcoin Ağında Aktive Edildi


Bitcoin’in uzun zamandır süren ölçeklenme tartışması sonunda çözüme kavuştu. Bir önceki zorluk döneminde kilitlenen SegWit, bu sabah itibariyle bitcoin ağında aktive edildi.

Aktivasyonla birlikte bitcoin topluluğunda olumlu bir havanın hakim olduğu gözlendi. Sektörün önde gelenleri ve yatırımcılar, twitter üzerinden kutlama tweet’leri attı. Bu kişilerden Max Keiser, daha önce yaptığı 5000 dolar fiyat tahminini 10000 dolara çektiğini açıkladı.

Ölçeklenme sorununun bir sonraki adımı ise SegWit2x hard fork’u. SegWit2x hard fork’unun Kasım ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Yani Bitcoin Cash ile birlikte Kasım ayından itibaren bitcoin’in üç ayrı versiyonu piyasada işlem görecek.

Bitcoin’in fiyatı, SegWit aktivasyonuna rağmen görece durağan seyrediyor. Haberin yayınlandığı saat itibariyle CoinMarketCap’e göre fiyat 4200 seviyelerinin hemen altında. Yine de bitcoin yatırımcılarının şimdilik rahatlıkla arkalarına yaslanması gerekiyor. Zira sektörün uzun zamandır beklediği aktivasyon resmi olarak bugün devreye girdi ve uzun vadede bunun faydasını bütün piyasa olarak göreceğiz.

CoinTürk olarak ölçeklenme sorunu da dahil olmak üzere bundan sonraki süreçte bitcoin piyasasında yaşanan gelişmeleri siz okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz..

Bitkapital
loading...
Serhat Ant

müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

SegWit Bitcoin Ağında Aktive Edildi

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video