x

SEC Bitcoin’in Borsa Yatırım Fonu Olmaya Yönelik Başvurusunu Reddetti


Bitkapital

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin’in Borsa Yatırım Fonu olmaya yönelik başvurusunu reddetti.

SEC’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Bitcoin’in Borsa Yatırım Fonu başvurusu, hileli ve manipülatif faaliyetlerin önlenmesi için gerekli şartları sağlamadığı gerekçesiyle kabul edilmedi.

Birçok Bitcoin kullanıcısı tarafından sabırsızlıkla beklenen SEC kararının olumsuz çıkması, gece saatlerinde Bitcoin fiyatında büyük dalgalanmalar yaşanmasına neden oldu.

1200 dolar seviyelerinden 960 dolar seviyelerine kadar düşüş gözlemlendi; fakat kısa sürede tekrar toparlanma yaşadı ve 1100 doların üzerinde stabil kaldı.

Bitcoin şu anda uluslararası borsalarda 1190 dolardan işlem görüyor. Bu, SEC kararının piyasaları anlık tesir etse de etkisinin çok olmadığını gösteriyor. Ayrıca SEC kararının uzun süredir beklenmesi kripto para piyasaları üzerinde bir baskı oluşturuyordu, bu karar olumsuz da olsa geçildiğine göre, tekrar 1200 seviyelerinde işlemler görmeye çok yakın olacağız.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

SEC Bitcoin’in Borsa Yatırım Fonu Olmaya Yönelik Başvurusunu Reddetti

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video