x

Rusya Bitcoin’i yasaklayabilir


Bitkapital

Yasaklamayla ilgili Bitcoin sistemini ürküten gelişme Russia Today‘ın haberiyle geçtiğimiz hafta sonu ortaya çıktı. Yayınlanan habere göre, Rusya önümüzdeki yıl içerisinde Bitcoin’i yasaklayabilir. Rusya Finans Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseev, Moskova’da gazetecilere verdiği bir röportajda, senato açılır açılmaz konunun görüşüleceğini ve yargı organlarının görüşleri doğrultusunda 2015 bahar aylarında yaptırımların başlayabileceğini ifade ediyor.

Gelişmelerden anlaşıldığı kadarıyla, yasaklamanın Çin’de gerçekleştirilen uygulamayla benzer nitelikte olacağı öngörülüyor. Yani, exchange sitelerinin banka hesapları dondurulabilir ve resmi para birimleriyle (USD veya Euro gibi) Bitcoin takası durdurulabilir.

Kripto para fonlarının potansiyel terör faaliyetlerinde kullanılması, yasa dışı mal ve hizmetlerin satın alınması ve para aklama gibi faaliyetlerin, Rusya’nın böyle bir karar almasının altında yatan önemli sebepleri oluşturabileceği vurgulanıyor. Rusya; Ekvator, Bolivya ve Çin gibi ülkelerden sonra resmi olarak Bitcoin’i yasaklayan dördüncü ülke olabilir.


Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Bir Cevap Yazın

Rusya Bitcoin’i yasaklayabilir

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video