x

Rus Bankaları Blockchain’i Kullanmaya Bir Adım Daha Yaklaştı


Sberbank yönetim kurulu başkan yardımcısı Lev Hasis, Rusya’nın en büyük bankası olarak blockchain’i daha yakından tanımak için Barclays, Bank of America, Credit Suisse, Deutsche Bank, HSBC, Commerzbank gibi şirketlerle partnerliği olan inovasyon şirketi R3’le ortaklık başlatmayı düşündüklerini ifade ediyor.

Bir haber ajansına verdiği röportajda Hasis, blockchain teknolojisinin özelliklerini değerlendirmek için R3 ile görüşme halinde olduklarını, bu görüşmelerden sonra nihai kararı vereceklerini belirtiyor. Hasis, teknik özellikleri ve endüstriyel çözümleri belirlendikten sonra blockchain teknolojisini kullanan ilk bankalardan biri olacaklarını sözlerine ekliyor.

werRus uzmanlar, uluslararası yaptırımları göz önüne aldıklarında Rus bankalarının kapatılma korkusunun giderek arttığını dile getiriyor ve Sberbank’ın blockchain’i kullanarak daha güvenli ve özgür olacağına inanıyor.

Bitcoin kullandığını birinci ağızdan açıklayan Sberbank başkanı Herman Gref, kripto teknolojiye aşina olmasıyla biliniyor.

Bitcoin konusundaki tutumu negatif yönde olan Rusya Maliye Bakanı ise dijital paraların yasaklanması gerektiğini savunsa da blockchain’in denemeye değer olduğunu vurguluyor.

Bitkapital
loading...
Serhat Ant

müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Rus Bankaları Blockchain’i Kullanmaya Bir Adım Daha Yaklaştı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video