x

Ripple, MoneyGram İle İşbirliği Yaptığını Açıkladı


Bitkapital
Blockchain tabanlı ödeme yolu olan Ripple, 11 Ocak’ta ödeme servisi MoneyGram’la yeni bir ortaklık kurduklarını açıkladı.

Dün bir blog yazısında Ripple, MoneyGram’ın, Ripple’ı ödeme sistemine entegre edeceğini doğruladı. Ripple’a göre entegrasyon, çoğu finansal kurum gibi MoneyGram’ın da yüz yüze kaldığı likidite sorununu çözmesine yardımcı olacak.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ortaklığın ilan edildiği blog yazısında şu yorumu yaptı;

Ödeme sorunu yalnızca bankaların problemi değildir. Aynı zamanda MoneyGram gibi finans kuruluşlarının da çözmesi gereken bir durumdur. Ortaklık sayesinde üç saniye ve ya daha kısa sürede işlem yapabilen XRP gibi dijital varlıklar kullanarak müşterilerimiz, bilgi kadar hızlı bir şekilde para hareketleri gerçekleştirebilecekler.

Garlinghouse, Bitcoin gibi para birimlerine ilginin ve bu para birimleriyle yapılan ticaretin artmasıyla, XRP’nin de Bitcoin’in sunduğu avantajları başarıyla sunduğunu savundu. Ayrıca Ocak ayının başlarında Ripple’ın piyasa değerindeki büyüme dikkate alındığında, şirketin başkanı Chris Larsen şirketteki yüzde 37’lik hissesiyle zenginlik açısından, Warren Buffet ve Bill Gates’e rakip oldu.

Bununla beraber Ripple son haftalarda bir kaç ortaklık anlaşması yaptı. Anlaşmaların ardından 2018’in ilk haftasında Ripple’ın değeri tahmin edilemeyecek kadar yükseldi.

Kaynak: cointelegraph.com

loading...

Bir Cevap Yazın

Ripple, MoneyGram İle İşbirliği Yaptığını Açıkladı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video