x

Ripple 7 Finansal Kurumla Teknoloji Partneri Oluyor


Bitkapital

San Fransisco merkezli blockchain startup’ı Ripple yedi yeni finansal kurumla partnerlik anlaşması yaptı.

Bu kurumların; ATB Finansal, Kanada Bankası CIBC, Abu Dhabi Ulusal Bankası NBAD, Reisebank, Santander, UniCredit ve UBS olduğu açıklandı.

Ripple CEO’su Chris Larsen partnerlik anlaşmalarının Ripple’ın blockchain’i iyice benimsediğinin bir işareti olarak göstererek anlaştıkları kurumların blockchain’in avantajlarını gerçek para transferleri için kullanmak konusunda ciddi olduğunu ifade etti. Larsen verdiği röportajda şunları kaydetti:

“Azımsanmayacak sayıda bankanın ticari üretime geçtiği bir dönemdeyiz. Burada esas önemli olan blockchain’i test etme aşamasından uygulamaya geçmiş olmamız.”

ATB baş strateji ve operasyon sorumlusu Curtis Strange şirketinin blockchain’i daha önce deniz aşırı ödemeler için kullandığını belirtirken CIBC ve NBAD Ripple’a ve getirebileceği avantajlara dair memnuniyetlerini ifade etti.

Bunun yanı sıra yedi kurum Ripple’ı blockchain temelli ağlar arasında “uç noktada” konumlandırıyor; zira Ripple’ı, XRP’yi kullanmak yerine geleneksel ödeme mesajlarını iletmek için kullanmayı düşünüyorlar.

Larsen ise Ripple’ın dijital parası XRP’nin masrafları azaltma özelliğinden ötürü kullanımının ileride artacağını düşünüyor.


Your reaction

NICE
SAD
FUNNY
OMG
WTF
WOW

Bir Cevap Yazın

Ripple 7 Finansal Kurumla Teknoloji Partneri Oluyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video