x

Reddit %10 Hissesini Blockchain Vasıtasıyla Kullanıcılarına Dağıtacak


Bitkapital

Sosyal ağ fenomenlerinden biri olan Reddit, Blockchain altyapısıyla hazırlanmış “Reddit Notes” olarak adlandırılan ve karşılığı Reddit hissesi olan 950.000 adet coin’i 2015’in sonbaharında piyasaya sürecek.

Geçtiğimiz aylarda şirket içerisinde yapılan bir toplantıda Reddit’in ulaştığı başarıda kullanıcılarının büyük pay sahibi olduğunu vurgulayan şirket CEO’su Yishan Wong, bu başarıda büyük katkısı olan kullanıcılarını ödüllendirmek amacıyla %10’luk bölümün dağıtılacağını belirtmişti. Bu proje ile piyango benzeri bir uygulamayla aktif kullanıcı hesaplarına hisseler dağıtılacak.

Şirketin yazılım mühendisi olan Ryan X. Charles ise yaptığı açıklamada, yasal nedenlerden dolaya halka kapalı bir şirket olduklarını ve bu projenin altyapısı sayesinde gelecekte hisse dağıtma uygulamasını geliştirilerek şirketin halka açılabileceğini belirtiyor.

Kaynak: Cointelegraph

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Reddit %10 Hissesini Blockchain Vasıtasıyla Kullanıcılarına Dağıtacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video