x

Ponzi oyununa karşı şeffaf madencilik anlaşması


Bitcoin madencilik şirketleri konsorsiyumu, bulut madencilik işlemlerinde şeffaflık için büyük adım atıyor.

Resmi duyuruya göre, Çin merkezli ASICMiner, Gridseed, Rockminer, XBTec ve ZeusMiner madencilik şirketlerinin de bulunduğu bir grup kuruluş, bulut madencilik tarihinde ilk defa gerçekleşen güçlü bir ittifaka imza atacak.

Yapılan açıklamada şirketler, toplam hash gücü, çıkarılan kripto para ve ödeme gibi bilgileri tamamen şeffaf bir şekilde müşterileriyle paylaşacağı ifade ediliyor. Böyle bir uygulamaya geçilmesindeki başlıca nedenin, artan ponzi şirketlerine karşı önlem almak ve kripto para dünyasını bu tip organizasyonlardan korumak olduğu vurgulanıyor.

Bu anlaşmayla birlikte, şirketlerin bulut madencilik üzerinde bulunan tüm hash gücü ve dağıtılan kripto paralar herkes tarafından anlık olarak takip edilebilecek.

Uygulamanın dürüst ve şeffaf  bulut madencilik sistemlerinin oluşmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 4

    1. Bulut madencilik bence her zaman bir risk taşır, bu nedenle yatırımcıların çok dikkatli olması gerekir. Yatırım sürecinde şirketin profili dikkatlice incelenmelidir; çünkü şu anda madencilik yapmadan madencilik yaptığını iddia eden çok fazla şirket bulunmakta. Sonuç olarak, -kişisel görüşüm- ciddi bir değerlendirme yapıldıktan sonra her zaman bulut madenciliğe yatırım yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

Ponzi oyununa karşı şeffaf madencilik anlaşması

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video