x

PayPal Bitcoin’i ödeme sistemi olarak ekleyecek


Bitkapital

Yılın en büyük haberi PayPal‘ın Bitcoin entegrasyonunu Coinbase, Bitpay ve GoCoin servis sağlayıcılarıyla hayata geçirmesiyle geldi. PayPal’ın resmi sitesinden yapılan açıklamada servis sağlayıcılarıyla tüm anlaşmaların sağlandığı bildiriliyor.

İlk olarak Kuzey Amerika’yı kapsayacak yeni düzenleme, daha sonra tüm dünya çapında uygulanacak. Ayrıca PayPal’ın Bitcoin entegrasyonunun daha sonra duyurulacak bir tarihte değil, hemen başlayacağı belirtiliyor.

Açıklama Bitcoin gibi bir yeniliğin tamamen PayPal tarafından destekleneceği ve PayPal’ın kripto paraları bir nevi kucaklayacağı yönünde yapıldı. Ek olarak PayPay, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili tüm yasal ve hukuksal düzenlemeleri takip edeceğinin de sinyalini veriyor.

Açıklamanın sonunda ise PayPal, Bitcoin ekosistemini tamamen destekleyeceğini belirtiyor ve gelecekte ödeme sistemleri ve işletmeler için Bitcoin’in önemini vurguluyor.

Son bir haftadır 390 bandında seyreden Bitcoin, haberin anında yayılmasıyla birlikte 440-450 bandına çıkış gösterdi ve yükselişin sürmesi muhtemel olarak görünüyor.

 

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 1

Bir Cevap Yazın

PayPal Bitcoin’i ödeme sistemi olarak ekleyecek

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video