x

Overstock’ta Bitcoin ile En Çok Satılan Ürünler


Bitkapital

ABD’li e-ticaret devi Overstock, 1 yıldan fazla bir süredir Bitcoin ile satış yapıyor. Kripto para kabulü konusunda büyük firmalar arasında öncülerden biri olan şirket, 2014 yılında Bitcoin kullanılarak yapılan satışlardan 2 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Overstock’un yayınladığı son rapor ise Bitcoin kullanıcılarının satın alma davranışlarını ortaya koyuyor.

Overstock.com’un verilerine göre, site üzerinden bu zamana kadar Bitcoin ile en çok yatak çarşafı satın alınmış. En fazla satılan ilk 5 ürün ise şu şekilde sıralanıyor: yatak çarşafı, site üzerinden kar amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan bağışlar, kulaklık, telefon kapakları ve halılar. En fazla ürün satılan diğer kategoriler ise; kablolar, aletler, yataklar, kahve masaları ve güneş gözlükleri şeklinde sıralanıyor.

Overstock CEO’su Patrick Byrne’ın belirtiğine göre, şu anda site üzerinde yer alan tüm kategorilerde kripto paralar kullanılarak günlük 15.000 dolar değerinde satış yapılıyor.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Overstock’ta Bitcoin ile En Çok Satılan Ürünler

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video