x

Overstock uluslararası ödemelerde de Bitcoin kabul etmeye başlayacak


Bitkapital

Bilindiği gibi ABD Utah bazlı e-ticaret devi Overstock.com 2014 yılı başı itibariyle ABD’li kullanıcılara Bitcoin ile ödeme fırsatı sunmuştu. Şirket CEO’su Patrick Bryne geçtiğimiz aylarda Bitcoin ödemelerinde başarı sağlandığını ve küresel anlamda Bitcoin kabul etmeyi planladıklarını ifade etmişti. Yapılan son açıklamada ise bu plan gerçeğe dönmüş görünüyor. Şirket 1 Eylül itibariyle ABD dışında bulunan kullanıcıların da Bitcoin ile alışveriş yapabileceğini duyurdu. Overstock yetkililerinin belirttiğine göre, şirket Bitcoin ile yıl sonuna kadar uluslararası düzeyde 2 milyon dolarlık satış yapmayı hedefliyor.

Diğer ülkelerden olduğu gibi Türkiye’den kullanıcılar için de iyi bir haber, bilindiği gibi overstock.com’da Türkiye’den alışverişlerde Kredi kartı ile TRY olarak yani Türk Lirası oranı üzerinden ödeme imkanı bulunuyor. Kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen kullanıcılar için Bitcoin ile ödemenin çok yararlı olacağını düşünüyoruz.

Coin Türk
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Overstock uluslararası ödemelerde de Bitcoin kabul etmeye başlayacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

...
Anket
Fikir almak ya da seçim yapmak için bir oylama başlatın.
Haber
Haberlerinizi, Makalelerinizi kolayca ekleyebileceğiniz görsel editör