x

Nesnelerin Internetin’den Bitcoin’e: Madencilik Yapan Lambalarla Tanışın


Bitkapital

Bitcoin madencilik devi Bitfury, prototipi tamamlanan madencilik yapabilen elektrik lambaları ile “Nesnelerin İnterneti” kavramında bir adım öne geçiyor.

2015 yılı ortalarında geliştirilen ve küçük miktarda Bitcoin madenciliği yapılabilen cihaz, yavaş yavaş son halini alıyor.

Bitfury’den yapılan açıklamaya göre; cihaz ile amaçlanan hedef, para kazanmaktan çok kripto para ekosisteminde inovatif çözümler üretmek, ayrıca lambanın eğitim ve eğlence amaçlı kullanılabileceği de belirtiliyor.

lamb1Bitfury Başkanı Niko Punin; taşınabilir madencilik cihazları üretme çalışmalarının, şirketin vizyonlarından biri olduğuna vurgu yaparak, geliştirme çalışmalarının devam edeceğini ifade ediyor.

Prototip olarak üretilen cihazda MicroMiner başlığı altında Wi-Fi ve Bitcoin madencilik çipleri yer alıyor.

Bu özellik ile MicroMiner’lar, “Nesnelerin İnterneti” olgusu kapsamında herhangi bir cihaza eklenebilir olacak ve böylece bu tür nesneler veya cihazlar Bitcoin üretme kabiliyetine kavuşacak. Ayrıca çalışma tamamlandığında, cihazın açık kaynak kodlu olarak sunulacağını belirtelim.

Bitfury ürettiği ve geçtiğimiz aylarda duyurduğu 16nm ASIC Miner çipler ile şu anda sektörün en verimli cihazlarına sahip. Geliştirdiği inovasyonlarla da Bitcoin ve kripto para teknolojileri için öncü şirketlerden biri olmaya devam edecek gibi görünüyor.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Nesnelerin Internetin’den Bitcoin’e: Madencilik Yapan Lambalarla Tanışın

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video