x

Nasdaq ICO’lara Sıcak Bakmıyor


Bitkapital

Global borsa operatörü Nasdaq’ın CEO’su Georgetown Üniversitesi’nde, Finansal Piyasalar Kalite Konferansı’a katıldı. Bu konferasta konuşan Nasdaq CEO’su Adena Friedman, blokchain teknolojisini kullanan organizatörler arasında yatırımcı koruma ve kamuya açıklama standartlarının eksikliğini eleştirdi.

Bildiğimiz gibi ICO’lar vasıtasıyla, blokchain teknolojisi temelli tokenlar, yeni ağların geliştirilmesi için halka açık olarak satılmaktadır.  Bu kullanım alanınından ve dolandırıcılık yaygınlığından dolayı Nasdaq Exchange operatörü CEO’su Friedman, şirketin ICO’lardan uzak kalacağını söyledi ve ABD’nin finansal piyasalardaki düzenleyicisinin ICO’lara karşı kritik bir tavır sergilediğine dikkat çekti. Friedman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘’ICO’ların kullanılmasını oldukça riskli buluyorum. Bunun için Nasdaq ICO’lar ile meşgul olma eğilimde değildir.’’

Nasdaq’ın 2015  yılından beri yeni sermaye piyasaları yaratmak için blokchain ile çalıştığı ve startuplara destek olduğu göz önüne alındığında, Friedman’ın bu yorumları son derece önemli ve  dikkat çekiciydi.

Sonuç olarak son yılların gözdesi ICOlara bir çok ülke ve yatırım şirketinden gelen temkinli yaklaşımlar ICOların ilerleyen günlerde bugün olduğu kadar popüler olup olmayacağını düşündürüyor.

Kaynak: CoinDesk

loading...

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, evinde Bitcoin madenciliği yapıyor, yurt dışında yaşıyor, hobileri gastronomi ve seyahat, hayvan dostu.

Bir Cevap Yazın

Nasdaq ICO’lara Sıcak Bakmıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video