x

MyCoin 387 Milyon Dolarla Ortadan Kayboldu


Bitkapital

Coindesk’in haberine göre, Hong Kong’lu exchange şirketi MyCoin’in kapılarını kapattığı bildirildi. İddaya göre, yatırımcı fonlarından oluşan yaklaşık 387 milyon dolarla birlikte şirket ortadan kayboldu. Eğer haber doğrulanırsa bu rakam ürkütücü büyüklükte ve kripto para sitemine negatif etkileri olabilir.

Geçtiğimiz cuma günü 30 kişi şirket hakkında Hong Kong polisine dilekçe vererek şuç duyurusunda bulundu. Kayıpları olan bu kullanıcılara göre, şirket aslında hiç bir zaman gerçek Bitcoin ile işlem yapmadı. Site kullanıcılarından bazıları ise şirketin bir ponzi şeması gibi işletildiğini ifade ediyor. Hatta bazı kullanıcılara şirket tarafından yeni müşteriler getirmeleri durumda paralarını geri alabilecekleri bile söylenmiş.

Yazının yayınlandığı tarihte, MyCoin sitesi çalışır görünmesine rağmen belirtiler olumlu değil ve site içerisinde yeni hesap açılamıyor, ayrıca Bitcoin fiyatı şu anda sitede 2 doların altında seyrediyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

MyCoin 387 Milyon Dolarla Ortadan Kayboldu

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video