x

Mt. GOX Zedeler Bu Tarihe Dikkat!


Bitkapital

MtGox, önümüzdeki hafta yine kendisinden bol bol söz ettirecek gibi. Bilmeyenler için kısaca özetleyelim. MtGox, dünyanın ilk Bitcoin Exchange Sitelerinden biri olma unvanını elinde bulunduran ve geçtiğimiz  Şubat ayında üyelerine ait 750.000 BTC’yi bir hacker saldırısı sonucu çaldırdığını açıklayan Japonya merkezli bir Al/Sat sitesiydi. Her ne kadar şimdilerde Bitcoin tarihinin tozlu sayfalarında yerini almış olsa da dünya çapında verdiği zarar 465 Milyon $’ı bulan bu büyük saldırının izleri halen güncelliğini koruyor.

Bitcoins.com Satılıyor

Geçtiğimiz hafta dünyanın en ünlü 3 açık arttırma portalından biri olan   HERITAGE AUCTIONS‘ta MtGox’un sahibi olduğu bitcoins.com alan adının açık arttırma ile satılacağı duyuruldu. Bitcoin dünyasında alan adı bakımından satın alınabilecek durumda olan “en iyi isim” olarak nitelendirilen bitcoins.com 185.000,00 $’dan satışa sunuldu. İnternet üzerinden açık arttırması devam eden alan adı için 240.000,00 $ teklif edilmiş durumda. Şimdilik 2 kişi tarafından teklif verilmiş olsa da 19 kişi tarafından takip ediliyor olması ve bugüne kadar 22,425 defa görüntülenmesi arttırmanın nasıl sonuçlanacağı hakkında ip uçları veriyor.

bitcoinscomCanlı ve telefon katılımlı açık arttırmanın 24 Temmuz 2014’te yapılacağı satış için öngörülen en düşük rakam 750.000,00 $ olarak belirtiliyor.

Bu satışın bugüne kadar gerçekleşen en yüksek Bitcoin alan adı satışı olacağı düşünülüyor. 2013 yılında bir çok Bitcoin alan adı yüzbinlerce dolara el değiştirmişti. En akılda kalıcı olanlarından “BitcoinWallet.com” 250.000,00 $ a alıcı bulmuştu.

MtGox’un kurucusu Mark Karpeles yaptığı açıklamada; bitcoins.com’ın satışından elde edilecek gelirin yarısı ile MTGox’ın iflasından etkilenen üyelerin zararlarının bir kısmını karşılamayı hedeflediklerini belirtti.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Mt. GOX Zedeler Bu Tarihe Dikkat!

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video