x

Mt.Gox Mağdurları Haklarını Yatırım Fonuna Devredebilecekler


Bitkapital

2014 yılının başında Bitcoin fonlarını çaldırarak iflas eden kripto para borsası Mt.Gox‘un hesap sahipleri haklarını satabilecekler. Satın alım Yen bazlı olarak bir yatırım fonu tarafından yapılacak.

Mt.Gox’ta paralarını kaybeden hak sahipleri mtgoxclaim.com sitesi aracılığıyla yatırım fonuna başvurarak işlemleri başlatabilirler. Mtgoxclaim kurucusu Daniel Kelman konuyla ilgili aşağıdaki detayları açıklığa kavuşturdu:

“Biz MtGox’un iflasından sonra para kaybeden kullanıcılara yardım etmeyi amaçlıyoruz ve bu amaçla kurulmuş bir bilgi platformuyuz. Üçüncü parti yatırım şirketleriyle iletişime geçerek mağdurların bu hakları devredebilecekleri yerlerle görüşüyoruz. Konuyla ilgilenen bu fonlar genelde 10,000 USD üzeri hakları satın almakla ilgileniyorlar; fakat bunun altında kalan değerde hakka sahip mağdurlar da başvuru yapabilir.

Bu hakları satın almak isteyen potansiyel yatırım fonlarının ABD ve Japonya merkezli oldukları ifade ediliyor. ayrıca yapılan açıklamada; “Herhangi bir işlem yapılmadan önce iddianın gerçek olduğundan emin olmak için gereken gayret gösterilecektir.” şeklinde bir uyarıda da bulunuluyor.

MtGox’da fonlarını kaybeden kullanıcılar mtgoxclaim.com sitesinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak daha detaylı bilgi alabilirler. Mayıs 2016 tarihli son veriye göre toplamda 24,750 hak sahibinin ¥2,66 trilyon Yen kaybı bulunuyor.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Mt.Gox Mağdurları Haklarını Yatırım Fonuna Devredebilecekler

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video