x

Mozilla Bitcoin ile bağış kabul etmeye başlıyor


Bitkapital

Kapsamında Firefox web tarayıcısının da bulunduğu, açık kaynak yazılım geliştirme topluluğu olan Mozilla, Bitcoin bağışları kabul etmeye başlıyor.

Kar amacı gütmeyen bir topluluk olan Mozilla Foundation, Bitcoin bağışları için servis sağlayıcısı Coinbase altyapısını kullanacak. Mozilla kar amacı gütmeyen bir organizasyon olduğu için de Coinbase tarafından herhangi bir ücretlendirme yapılmayacağı ifade ediliyor.

Mozilla yöneticisi Geoffrey MacDougall; Bitcoin kabulünü uzun zamandır değerlendirdiklerini ve sonunda karar verdiklerini belirtiyor. Ayrıca Mozilla çalışanlarının çoğunun büyük bir Bitcoin savunucusu olduğunu vurguluyor.

Bu haberle birlikte kar amacı gütmeyen, açık kaynak stratejisi ve ücretsiz web odaklı girişimleri destekleyen (Wikimedia Foundation’ını da kapsayan) bu tip büyük organizasyonların sayısının giderek arttığını belirtelim.

Kaynak: Coindesk

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Mozilla Bitcoin ile bağış kabul etmeye başlıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video