x

Microsoft 5 Yeni Blockchain Girişimini Azure’ye Ekliyor: Augur, Lisk, Bitshares, Syscoin ve Slock.it


Bitkapital

augur nedirTeknoloji ve yazılım devi Microsoft, içlerinde Augur ve Slock.it‘in de bulunduğu 5 yeni servisi Azure platformuna ekliyor.

Şu anda test aşamasında olan diğer platformlar ise şu şekilde: geliştiriciler için blockchain platformu Lisk, dijital varlık platformu Bitshares ve alternatif blockchain Syscoin.

Microsoft teknoloji stratejileri yöneticisi Marley Gray, Azure üzerinden yayınladığı bir makalede; Microsoft’un blockchain teknolojileriyle ilgili piyasadaki çeşitli uygulamaları destekleyeceğini belirtiyor.

logo_1

Marley Gray’in ayrıca Augur, Lisk, Bitshares, Syscoin ve Slock.it uygulamalarını tek tek ele alarak ayrıntılı bir biçimde incelediği görülüyor. Bu bağlamda yakın gelecekte bu platform ve uygulamaları çok daha geniş kitlelere ulaşırken görebiliriz.

Lisk platformunun şu anda ICO‘da olduğunu ve sadece son 4 gün kaldığını belirtelim. Lisk ICO 21 Mart’ta sona erecek. Şimdiye kadar ise 2 Milyon dolar civarında fon toplandı. Bu kapsamda sisteme yatırım yapmak isteyenlerin ico.lisk.io adresine göz atmaları faydalı olabilir.

CoinTürk olarak yukarıda bahsedilen 5 platformu, özellikle de Lisk, Slock.it ve Augur’u  incelemeye değer gördüğümüzü belirtelim.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Microsoft 5 Yeni Blockchain Girişimini Azure’ye Ekliyor: Augur, Lisk, Bitshares, Syscoin ve Slock.it

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video