x

Microsoft Blockchain Hizmeti Coco’yu Piyasaya Sürüyor


Dünya yazılım devi Microsoft, şirketler için güvenli ve hızlı blockchain servisi Coco’yu piyasaya sürüyor.

Girişim şirketleri için hazırlanan blockchain iskelet yapısı Coco, saniyede 1600 işlem kapasitesiyle büyük avantajlar barındırıyor. Blockchain altyapısı sunan servis, ayrıca yakın zamanda Microsoft’un Azure bulut depolama sistemlerine entegre edilecek. Bu da isteyen şirketlerin bu hizmete kolayca erişebilmesini sağlayacak.

Sistem henüz yayınlanmamasına rağmen, bir çok şirket şimdiden sistemi kullanmak istediklerini dile getiriyor. Bunlar arasında Intel, R3 ve JPMorgan Chase gibi devler de yer alıyor.

Intel yöneticisi Rick Echevarria Coco sistemi hakkında şunları ifade ediyor:

Şirketlere blockchain altyapısını getiren Microsoft ile çalışacağımız için oldukça heyecanlıyız. Bizim müşterilerimiz blockchain teknolojilerinin potansiyellerinin farkında. Bizde Microsoft Azure tarafından sunulacak olan blockchain teknolojileriyle ilgili çalışmalarımızı bu vesileyle hızlandıracağız..

10 Ağustosta yayınlanan White Paper‘a göre; mevcut durumda Bitcoin ve Ethereum blockchain altyapılarının, JPMorgan veya Intel gibi büyük şirketlerin işlem hacmini karşılayamayacağı belirtilirken, Coco ile şirketlerin hızlarını veya sistemlerinin güvenliğini feda etmeden blockchain teknolojilerini kullanabilecekleri vurgulanıyor.

Coco Demo:

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Microsoft Blockchain Hizmeti Coco’yu Piyasaya Sürüyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video