reklamı kapat

Merkezsiz Messenger Uygulaması e-Chat Ön Satışı Başladı

11:41
21 Ekim 2017
Çok yönlü merkezsiz e-Chat messenger’ın 16 Ekim’de ön satışı başladı. Hâlihazırda aktif olarak çalışan bir uygulama olan e-Chat’in 3 milyardan fazla potansiyel müşterisi bulunuyor. Piyasada birçok messenger uygulaması olsa da bazı yönleri e-Chat’i bu uygulamalar arasında öne çıkarıyor.

e-Chat’in temel avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Merkezsiz kişisel veri koruma sistemi
  • Uygulamaya gömülü çok yönlü cüzdan
  • Yenilenmiş içerik keşif tecrübesi

Merkezsizlik

Messenger uygulamalarının devlet kurumlarının talebi üzerine bazı verileri sağladığı ve ifşe ettiği bilinen bir gerçek. Şirket veri sağlamayı reddetse dahi veriler güç kullanarak alınabiliyor çünkü sosyal ağlardaki tüm içerik, belirli ülkelerin kontrolündeki fiziksel depolama araçlarında (sunucularda) tutuluyor.

Bu sorunun çözümü elbette merkezsizlikten geçiyor. Geliştiricilerin de belirttiği üzere e-Chat, kullanıcıları için özel bir koruma sistemi sağlıyor. Bu sistemin altyapısında IPFS, P2P ve blockchain gibi teknolojiler kullanılıyor. e-Chat öyle bir şekilde tasarlandı ki, tüm ülkelerin ve kıtaların interneti kesilse dahi sistem çalışmaya devam eder.

* e-Chat ağ şifreleme şeması

Çoklu cüzdan

Kripto para piyasasının bu yıl çok büyük bir artışla 170 milyar dolara çıkışına hepimiz şahit olduk. Mobil ödemeler piyasasının 2017 yılı hacmi ise 780 milyar dolar ve modern bir messenger uygulaması bu sektöre pek tabii dahil olabilir. e-Chat’i kullanarak arkadaşlarınıza çabuk para transferi yapabilir, online ve offline hizmetlerle uygulama içi hizmetler için ödemeler yapabilirsiniz.

Cryptolike

Messenger’a gömülü kripto para cüzdanı, kullanıcılara yenilenmiş bir içerik keşif fırsatı sunar. Kullanıcılardan direkt olarak fon alma şansına sahip blogger’ların artık sponsor bulmasına gerek yok!

Uygulama geliştiricileri, uygulamanın 6 ay içinde 1 milyon yüklenme ve günlük 100 milyon mesaja ulaşacağını tahmin ediyor ve bunun, ECHT token’inin fiyatına olumlu etkide bulunacağını düşünüyor. Öte yandan ön satış süresince token fiyatı 0.7 seviyesinde sabitlenecek. 15 Kasım’a kadar sürecek fırsatı kaçırmayın!

Proje hakkında daha fazla bilgi için: ico.echat.io

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER