x

Malezya taksilerinde Bitcoin ile ödeme devri başladı: Taximonger


Bitkapital

Malezya’nın Kuala Lumpur ve Johor Bahru kentlerindeki taksi müşterileri artık yolculuk ücretlerini Taximonger adındaki bir uygulamayla Bitcoin ile ödeyebilecek.

Coindesk haberine göre Taximonger, Asyalı taksi müşterileri için Bitcoin kullanımı sağlayacak ilk uygulama ve taksiler için nakit para olmaksızın ödeme yapılabilen ilk araç olarak ortaya çıkıyor.

Taximonger IOS ve Andoid mobil cihazlar üzerinden taksilerle müşterileri eşleştirme, rezervasyon ve ödeme hizmeti olarak özetlenebilir. Sisteme girdikten sonra ilk olarak müşterinin konumu doğrultusunda bir taksi çağrılıyor. Ödeme aşamasında ise müşterinin mobil cihazıyla taksinin QR kodunu taraması gerekiyor ve böylece müşterinin cihazı üzerinden Bitcoin transfer işlemi gerçekleştiriliyor. Daha sonrasında ise miktar Malezya para birimi Ringgit’e çevrilerek günlük olarak taksicilere ödeniyor.

Aşağıdaki videoda uygulamanın nasıl çalıştığına göz atabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=9YKy2DDVmjk

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Malezya taksilerinde Bitcoin ile ödeme devri başladı: Taximonger

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video