LocalBitcoins Rusya’da Engellendi


Bitkapital

Kripto para borsası LocalBitcoins’in sitesi Rusya’da engellendi. Site, ülkenin medya denetçisi Roskomnadzor tarafından “Rusya Federasyonu’nda yasaklı bilgiler içeren” online kaynaklar listesine ekledi.

Rus kara listesine 5 Temmuz’da eklenen siteye erişim bazı erişim sağlayıcıları tarafından önceden engellenmişti. İlginçtir ki o tarihten sonra Rus yetkililer kripto paralara dair yaptığı konuşmalarda tavırlarında yumuşamaya gitti.

Örneğin 18 Temmuz’da Maliye Bakanlığı bitcoin ve dijital paraları yabancı para birimleriyle aynı statüye sokacak bir yasa düzenlemeye niyeti olduğunu açıklamıştı. Böylece dijital paraların ülkede çıkarılmasının yasaklanacak ve satın alımıyla yurt dışına gönderilmesi serbest bırakılacaktı.

Ağustos ayında ise yetkililer kripto para operasyonları için kriminal yükümlülük alma planlarını askıya aldıklarını açıklamıştı.

2012 yılında kurulan ve 2016 itibariyle 249 ülkeden 1.35 milyon müşteriyle haftalık 14 milyon dolar işlem hacmine sahip Fin kripto para borsası LocalBitcoins’in yasaklanması Rusya’da bitcoin trendinin arttığı bir zamana denk geliyor.

Örneğin 24 Ağustos’ta haftalık işlem hacmi 215 milyon rubleyi (3.3 milyon dolar) geçerek ülkede tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bununla birlikte yıl başından beri işlem hacmi yaklaşık 3 kart arttı.

Serhat Ant’in profil fotoğrafı

Müzik ve kaset arşivcisi, koleksiyoner, internet araştırmacısı, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Tepkini Gif ile Göster

Bir Cevap Yazın

LocalBitcoins Rusya’da Engellendi

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

veya

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video