x

Litecoin Son Bir Ayda %300 Kazandırdı – Yükseliş Devam Ediyor


Bitkapital

Bilindiği gibi Litecoin, Bitcoin’den sonra üretilmiş en gözde kripto paralardan biridir. Haziran başı itibariyle 1,80 – 2,00 Dolar seviyelerinde olan LTC, şu an yaklaşık 7,5 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatin işlem hacmi ise 40 milyon dolar.

Bu demek oluyor ki, Litecoin, yatırımcısına son 30 günde %300 civarında bir kar getirdi. Piyasa değeri ise, şu an itibariyle 300 milyon doları geride bıraktı.

Litecoin’in son günlerdeki yükselişinin temel nedenlerden biri, 46 gün sonra (tahmini olarak 25 Ağustos 2015) LTC madenciliği için verilen ödülün yarıya düşecek olması. Bunun anlamı, piyasaya artık yarı yarıya daha az Litecoin sürülecek ve arzın  düşmesinden dolayı da Litecoin daha değerli olacak.

Yazının hazırlandığı saat itibariyle 7,65 USD seviyelerine kadar çıkış gözleniyor, 8 doların üzerinde bir seviye yakalanabilir. Fakat ani düşüşlere hazırlıkla olmak gerekir, bu tür yüksek hacimli çıkış zamanlarında dikkatli davranmakta fayda görüyoruz.

litecon

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Litecoin Son Bir Ayda %300 Kazandırdı – Yükseliş Devam Ediyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video