x

Litecoin Kurucusundan Açıklamalar


Bitkapital
2017 yılında değerini yaklaşık olarak % 8 bin artıran Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, kendi para birimi ve Bitcoin’le ilgili açıklamalarda bulundu.

Lee, CNBC ile yaptığı röportajda, Litecoin’in değerinin 2018 yılı sonunda yaklaşık 300 dolar seviyesinde kalmasını istediğini belirtti.

Coinmarketmap.com’a göre Litecoin, bir hafta içerisinde değerinde % 150’lik bir artış gösterdi. 2017 yılı başından beri de yaklaşık % 8 bin oranında değer kazanan Litecoin, 15 milyar doları aşan piyasa değeri ile kripto paralar içinde 5. sıraya yerleşti.

2017 yılında bu denli büyük bir artışın şaşırtıcı olduğunu belirten Lee, “Fiyatlar konusunda tahmin yürütmeyi sevmem, çünkü her zaman yanılıyorum.” dedi.

Lee’ye göre kripto paraların değerlerindeki bu yükselişin sebebi, insanların bu paraları gerçek dünya işlemleri yapmak yerine gelir elde etmek için kullanmak istemeleri.

Devlet müdahalesi ile kripto para birimlerinin düzenlenmesi fikrine sıcak baktığını belirten Lee, “Artan düzenlemelerin kripto para volatilitesini azaltmaya yardımcı olacağını düşünüyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

loading...
Biyolog, Futbol Sever, Bitcoin Meraklısı

Bir Cevap Yazın

Litecoin Kurucusundan Açıklamalar

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video