x

LHV Bank’ın Bitcoin Uygulaması İnovasyon Ödülü Kazandı


Bitkapital

LHV Bank ve ChromaWay’in ortaklaşa geliştirdiği blockchain altyapılı bitcoin cüzdanı uygulaması Estonya Bankalar Birliğinin 2016 yılı inovasyon ödülünü kazandı.

Untitled-1Uygulama, İskandinav bankaları SEB ve Swedbank ile uluslararası para transferi girişimi Transferwise’ın uygulamaları arasından birinci seçildi.

Teknoloji yazarı Henrik Roonemaa, Tallinn Teknoloji Üniversitesi’nden Tea Varrak ve Estonya İş Ağı EstBAN’IN genel müdürü Heidi Kakko’nun da bulunduğu seçim jürisinde yer alan Rate Solutions CEO’su Andrei Korobeinik, uygulamanın ödül almasının sebebini diğer adaylarla kıyaslandığında tek ve benzersiz olması olarak gösterdi.

Korobeinik uygulamanın henüz bir ticari başarı elde edemediğini kabul etse de “ezber bozan” bir uygulama olduğu için övgüyü hak ettiğini belirterek LHV Bank’ı blockchain’i henüz yeni yayılmaya başladığı bir zamanda kullanma cesaretinden ötürü tebrik etti.

Cüzdanın geçen sonbaharda piyasa sürülmesiyle LHV Bank Bitcoin ve blockchain’in doğasını anlamak için çalışmalar yaptığını açıklayan dünya çapındaki ilk büyük bankalardan biri olmuş ve tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Cüzdanı kullananlar Euro ile bire bir sabit oranlarla dijital para takas edebiliyor.

 


Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Bir Cevap Yazın

LHV Bank’ın Bitcoin Uygulaması İnovasyon Ödülü Kazandı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video